bugün

çizgi filmlerde ve romanlarda sıklıkla görüğümüz eylemin bush tarafından günümüze uyarlanmış hali.
- dunya benim olacak!!
+ ee sonra?
- harbiden sonra?
+ ya kalirsin oyle.
bugün birçok filme, kitaba ve muhabbete konu olan bir mevzudur. ama bunun için belli başlı materyallere sahip olmak gerekir öyle 'ben dünya yı ele geçirmeye çalışıcam bakalım kısmet' demekle olmaz. mesela en basitinden özel bir gücünüzün muhakkak olması gerekir ve bu özel gücün birileri tarafından sürekli durdurulmaya çalışılmaması gerekir yoksa tadı tuzu kalmaz evet durdurulamayacak bir özel gücümüz cepte, ikinci olarak çokça paramızın olması gerekir cepte yirmi lirayla olmaz o iş. * evet sanırım son olarak kötü olmak gerekiyor, bunun için öyle masum insanları kurtarmak olmaz kötü olcan abi sonra diyelim ele geçirdin yüzü yumuşaksan kim takarki seni dimi.
dünyada film sektöründe tepede duran amerika'nın, filmlerinde, dizilerinde, çizgifilmlerinde, sürekli kullandığı temadır. bu film konularının hep amerikadan çıkması oldukça manidardır günümüz uluslararası sistemine bakınca...

türkler mesela, dünyayı ele geçirme temalı bi film yapmazlar, adamların vizyonu dar. sanatın içine bile sokamıyolar böyle bi düşünce... olmasın tabi netçez kocaman dünyayı da... yine de şöyle bi sen hepsini iste, ne kadarı senin olsa kardır, hadi onu da olduramadın bari kendi toprağından verme...
filmlerdeki gibi olmasa da bazı ülkelerin ve bu ülkelerin arkasındaki gücü oluşturan bazı para babalarının ve siyasetçilerinin böyle bir amacının olduğunu söyleyenler vardır. hatta buna benzer bir teoriye uzunca bir yer arayan bir belgesel vardı: (bkz: zeitgeist)
(#692995)
çocukluk hayalim...
Tek arzumdur. Bi basariyim ebesini sikicem buralarin.
(bkz: türk cihan hakimiyeti mefkuresi)
cumhuriyet tarihine kadar gelip geçen çoğu (neredeyse hepsi) Türk hükümdarları denemiştir.
abd filmlerinde insanların bilinçaltına pompalanan durum. başka ülke filmlerin görmedim.
sabrina'nın kedisinin hayali idi.
başlıca filmlerin ana temasıdır. bazen bir anahtar kilit, bazen bir oyuk kılıç, bazen üç bakire kız ve mezar... ama ne olursa olsun bunlar birleşince dünya'nın sonu olur. hep de kilit anahtara sokulunca araya tahta çubuk sokulup kısa devre olur; kılıç oyuğa girer ama yanlış kılıç çıkar; bakire kızlardan biri dün gece bekaret kaybetmiştir falan...
Acemi Cadı'daki kedi Duman.
şu sıralar uğraştığım durum... Mühendisim şu sıralar kitle imha teknolojisi alanında çalışıyorum...Herkesi öldüreceğim, dünyada sadece her ırktan 2 kadın bırakacağım, ve soyumu onlarla sürdüreceğim... Tüm dünya bana ait olacak... Dünyadaki gelecek nesil tamamen benim çocuklarım olacak... Koskoca gezegenin tek sahibi ben olacağım.