bugün

dünyanın dolayısıyla insanların globalleşmesiyle aldığı son haldir. peki nedir bunlar? çıkar ilişkileri, babayiğitlikler, anlık- günlük mutluluklar, çoğu aç çoğu yoksul insanlar, saygısızlıklar, seviyesizlikler, samimeyetsizlikler ve aşırı üretim- tüketim ve yüksek teknoloji sonucu buna dayanamayan doğanın geri kusmasıyla oluşan çevre felaketleri. ve sayılamayan ve hepsi de birbiriyle ilintili olan birçok olaylar. sebebi ise gayet açık ve basit: insanlar
Dünya çok değişti. inanın insanları tanıyamıyorum artık. Öyle bir hale gelmişler ki içlerinde ne dostluk kalmış ne de komşuluk! Para için birbirini öldürenlere ne demeli? Çevreye zarar verenlerse çabası. Teknolojinin iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var. En kötüsü ise çevreye zarar verilmesi ve buna kimsenin aldırış etmemesi. Eminim benim gibi düşünen çok az kişi bulunuyor bu dünyada.Peki ya eski dönemlere dönelim, bir düşünün ortam tamamen doğal. O zaman televizyonun yerini mis gibi doğa kokusu ve sevdikleriyle zaman geçirmek alıyordu. Bazen sıkıcı olsa da yaşamaya devam ediyorlardı. En azından bulutları şimdiki gibi karanlıkbir renk almıyor, bembeyaz parlıyordu. Dediğim gibi hepsi geçmişte kaldı. Şimdi denizler çöple dolup, hayvan nesilleri tüketiliyor. insanlar deodorant kullanmaktan kendi kokularını unutmuşlar. Böyle devam ederse ozon deliği daha da büyüyecek ve ozaman ülkemizle beraber dünya da yok olmaya mahkum kalacak.insanoğlu bunun farkına varıp önlemlerini almazsa budurumun kurtuluşu olmayacak. insanlar hiç mi gelecek nesli düşünmüyor? Hadi kardeşler gerçeği görmek istemeyen gözlerimizi açalım ve şöyle birhalimize bakalım.
O zaman da aynı şeyleri düşünebilecek misiniz?
Alayına yağmur ulan diyip bizi terk etti bence.
Zaten içindeki katillerden, hayvan düşmanlarından, sahtekar insanlardan çok sıkılmıştı.
Kıyamete beş var.
Resmen sex, her bok cinsellik iktidar para güç ekseninde dönüyor.
fütursuzca dönüyor efendim durduramiyoruz.