bugün

"Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg" adlı göldür. ABD'nin Massachusetts eyaletinin Nipmuck Kızılderililerinin yaşadığı orta kesimlerinde bulunan bir gölün 45 harften oluşan ismini telaffuz etmek neredeyse imkansızdır. Gölün adı zaman zaman değiştirilmek istenmiş, ancak tepkiler nedeniyle bundan her seferinde vazgeçilmiş. isminde 15 ''g'' harfi bulunan göl ile ilgili çok sayıda şiir yazılmış, beste yapılmış.
muhtemelen ikametgah belgesinin en zor alındığı yerlerin başındadır.
semşi pasa paşajıdır. bakın yazamıyorum bile.
massachusetts de zor gibi, bir de madagaskar ın başkenti var antananarivo, küfüre dönüyor bir yerden sonra.
chargog şeklinde kısaltılarak söylenmesi mümkün olan Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg gölüdür. *
(bkz: eyalete bak gölünü al) *
Tetaumatawhakkatangi hangakoauao tamateaurehaeaturip u kapihimaungahoronuk upokaiwhenu aakitanarahu
olan yeni zellandada tepenin biri.
(bkz: edinburgh)

edinbörg, idınbraaa, edınbrah gibi versiyonlarıyla karşılaşılmış, doğru söylenişi merak edilmektedir.
(bkz: lüleburgaz)

öyle ama olm. gavurlar söyleyemiyo.
maçi puçidir. maçu piçuda olabilir öyle bişişte
(bkz: dazkırı)dır. dazkırı diye yazılıyor ama söylenemiyor daskırı olarak teleffuz edilebiliyor ancak garip.
ankara'dır.
yurdum insanı (dahi) ısrarla "angara" der. lakin gavurlar doğru söylüyor bunu.
istanbul'dur.
özellikle televizyon camiası bastıra bastıra 'ı'stanbul der.
zimbabwe.
(bkz: montpellier) ve bilimum fransa şehri.
(bkz: taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu)

yeni zelanda'da bir tepenin adı.
bana kalırsa bayburtta bulunan,kürtçesi işponoz olan köydür*.
(bkz: dniprodirzhinsk)
izlanda'da ki eyyafyallajöküll yanardağı'nın ismidir.
şemşi paşa paşa...
yazmada yazamadım amk.
esaretin bedelinde geçen söylenmesi zor ama bir o kadar da zevkli, bir meksika kasabası olan;
zihuatanejo
(bkz: Eyfyallayöküll)
honoululu gibi birşeydi sanırım.söyleyebilmek için dudaklarınız şekilden şekile giriyor.
chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamauggdur bir göl ismidir. anlamı: ''Sen kendi tarafında, ben kendi tarafımda balık avlayalım, ortada ise kimse avlanmasın.''
(bkz: http://forum.donanimhaber.com/m_30103142/tm.htm) linki buradadır efem.
trinidad and tobago island. karayiplerde iki adadan oluşan bir ülke. adını aklımda bile tutamıyorum ama güzel yer. kocaman salyangozları var, böyle elim kadar büyük.
(bkz: Eyjafjallajokull)
güncel Önemli Başlıklar