bugün

dünyada en çok paraya sahip olmaktır. aynı zamanda dünyanın en çok arkadaş sahibi insanı kategorisine de gitrer bu kişi. bu insanın hayattan maddi beklentisi nedir bilinmez. muhtemelen ne kadar çirkin olursa olsun onu reddedecek kişi sayısı yok denecek kadar azdır.
bol bol yardım yapmayı gerektiren durumdur.
hemen bir panik havası ne yapabilirim diye...
önce ilgi duyduğun, heves ettiğin şeyleri keşfedersin ya sonra.
sonra zaman senin için önemli olur daha hızlı yaşamaya bakarsın. çoğunluk duraklarda saatlerce otobüs beklerken sabah kahvaltını çoktan yapmış sen uçakların, helikopterlerinle nice ülke, şehir havası soluyarak kahve, çay içmeye gidersin. o kadar hızlı yaşarsın ki gözün o duraklardaki insanları görmez. o zenginliğini sendeki üstün yeteneklerden geldiğini sanırsın. bir kibir bir gurur onlar olmasa zaten dünyanın en zenginide olmazsın çünkü; üretirsin ve dağıtırsın. hakça bölüşmenin, üretmek kadar önemli olduğunu ve kendinin diğer insanlardan farklı olmadığını bilirsin.
ama bilmemezlikten gelmişsin işte, senin güvenliğin sağlığın herkesten her şeyden önemlidir.

ya da fakir hayatı yaşa arkadaş edin maddi isteklerini öğren sürpriz şekilde gerçekleşmesini sağla gibi çılgınlıklar, yoo yoo bu anca filmlerde. o insanlar bize zarar verir çünkü, neydi hım önce sağlık güvenlik, elimizde değil biz üstünüz daha çok hak ediyoruz.
gösteriş yardımları yap, lüks yaşa ona buna hava at, bazılarının hayallerindeki insan ol...

bana kalırsa yalnızlıktır dünyanın en zengini olmak. her yanın sahte yüzlerle doludur. kalbine değil cebine bakarlar.
halbuki en zengin diye bir kavram olmasa otobüs durağında beklemenin tadını hep beraber yaşasak ya da çay, kahve içmenin sanki o zaman her şey daha bir tatlı olurdu.
eğer para gökten zembille inmediyse aşırı çalışmış,ailesini ihmal etmiş,mutsuz,sorunlu kişidir.parayı bu kadar tutabilmeyi başarabildiğine göre ya aşırı cimridir.ya da parayı harcamasını becerecek vizyona sahip olmamasındandır.
hiçbir zaman cevabını öğrenemeyeceğim bir durumdur. işçi, emekçi, ezilen olmak evladır.
ölüm gerçeğinin en çok üzdüğü insan olmak.
bir de dünyanın en zengin erkekleriyle evlenip dünya kadar paraya bi anda sahip olan kadınlar var.
http://www.technotoday.co...di-Facebook-tan-ilan-etti
ömrünü servet peşinde harcamaktır aynı zamanda. aslında kaybeden olmaktır.
(bkz: carlos slim helu)
mutsuzluktur. evet gördüğünüz, bildiğiniz, hayal ettiğiniz her şey sizin olabilir ama sadece maddesel olarak. ev, araba, gemi, uçak, her türlü eşya ne istersen senin olabilir. tuttuğun futbol takımının sahibi olabilirsin. kızdığın her maç sonunda döversin pezevenkleri. karı kız mı istiyorsun? tek sözünle belki de 1000 tane başkalarının hayallerinin ötesinde kız gelecek kapına. evet hepsi çok güzel görünüyor ama sen mutsuzsun. ** *
gerçek dostluğu asla bulamazsın. bulsan bile gerçek bir dost olduğunu bilmezsin. arkadaşım, can yoldaşım dediğin kişiler paran yüzünden seninledir belki de. belki de parasız kalsan ilk tekmeyi onlar atacaktır sana. durum böyle olmasa da sen hep böyle düşünürsün. hadi dostsuz olmayı bıraktım.

gerçek aşkı asla bulamazsın. bulsan bile gerçek aşk olduğunu bilemezsin. yanına gelen kızların hepsi paran yüzünden gelecek onu bilirsin. bazıları ilk başta senin paranla ilgilenmiyormuş gibi yapacak belki de ama bir bakarsın parasız kaldın mı onlar da sana tekmeyi vurmuş. aşksız olmaktansa parasız olmayı tercih ederim bu yüzden.

tabi ki kimseyi kandırmayalım herkes parası olsun ister ben de dahil ama sadece yaşayabileceğim kadar. mutlu olacağım kadar daha fazlası değil. lüks bir arabaya gerek yok ya da bir villaya. gemicikte istemiyorum. normal bir yaşantı, ne çok iyi ne çok kötü bir araba ve ortalama bir ev kafi. bir de yanımda sevgilim olsun, para için değil benim için gelen.
her şeyiniz varken hiç bir şeye kavuşamamaktır.
yüreğinde ailenin, dostlarının doldurduğu yerle orantılı durumdur.
istediğin kadar zengin ol. Neye yarar ki? Yanın seni seven, anlayan sevdiğin olmadıktan sonra. Para ne huzur getirir ne de mutluluk. Ne kadar zengin olursan o kadar derdin olur. Sözlük yazarlarımızı birkaçı kızlar parası olan, cüzdanı kabarık adamı sever der. Yanlıştır. Kızlar parayı değil sevgiyi, dürüstlüğü, sadakati sever. (istisnalar hariç)
--spoiler--
kefenin cebi yok.
--spoiler--