bugün

http://www.milliyet.com.tr/2006/05/06/ekonomi/axeko01.html
--spoiler--
işte en zengin liderler listesi
suudi kralı abdullah 21 milyar dolar
brunei sultanı hassanal bolkiah 20 milyar dolar
bae başkanı şeyh al-nahayan 19 milyar dolar
dubai emiri şeyh muhammed al-maktum 14 milyar dola
--spoiler--
islami rejimin ne kadar boktan olduğunun bir diğer göstergesidir. halkları açlık ve sefalet içinde olan devletlerin liderleri ve burjuva sınıfı paranın amına koymakta ve bunun adı müslümanlık olmaktadır. takdir sizin efendim.
islamı kitabından değil kendi hevasından okuyarak anlayan kişilerin durumudur. Bunlar ve bunun gibi kişilerin hepsi de pinokyonun orta doğu versiyonudur. Hiç bir şekilde hiç bir müslümana örnek gösterilemezler.
(bkz: petrol kralı araplar)
bahsi geçen liderlerin ülkeleri son derece refah içerisinde yaşamaktadır.kişi başına düşen milli gelir oranı yüksektir...

(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)

düdüt: yapmayın dostlarım! rakamlar ortada araştırın...
(bkz: bizi de görün lan)
eleştiriye konu bir inanç sistemi ise sözkonusu sistemin iç dinamiklerinin çarpıklıkları ve çelişkileri dile getirilip gözler önüne serilebilinir. inanç sistemini sırf tabi olmaklığı noktasında temsil edenlerin hataları ise onların şahıslarıyla ilgilidir. müslüman arapların zenginlikleri islamın fukaralığıyla alakalandırılacak bir şey ise ve bu gerçekten iddia ediliyor ise yapacak pek birşey yok. ama castro nun dünyanın en zengin 7. lideri olması da komünizmle çelişkili bir hal olarak tespit edilerek sikeyim böyle düşünce sisteminin içini demek ne kadar abesle iştigal ise önceki iddia da o kadar saçmadır. zira atatürk ün de hatrı sayılır bir mal varlığı vardı. bu, onun dillendirdiği (bana göre zaten saçma da) ve temsil ettiği şeyin saçmalığına sunulacak bir argüman değildir.
(bkz: kıçımın liderleri)
yeşil sermayenin iyi çalıştığını gösteriyor olabilir.