bugün

tahmin ettiğiniz gibi japonlar değil hong konglularmış. listede türkiye bayağı gerilerde.

http://en.wikipedia.org/w...ational_IQ_and_QHC_values
nerdeyse istisnasız tamamı şehirde yaşayan eğitim seviyesi yüksek insanların yaşadığı hong kongun ve singapurun tepede olması çok da bağlayıcı olmamasına rağmen, görünce "bak elin çekik gözlü sarı adamcıklarına, nasıl da tepede zirve yapmışlar" demeden durulamayan şaibeli istatistikî veri.
kuzey kore'nin sadece 1000 dolarlık gsmh/nüfusla kendine 3. sırada yer bulduğu liste.
"en güzel" , "en zeki" vs. gibi tüm milleti genelleyici tanımlar yanlıştır. dolayısıyla ta en baştan 1-0 yenik başlarlar iddaalarına.
anlasilan yine zeki bir arkadasimiz "bu tablo yanlis lan hemen dogrusunu yazayim" diyerekten Turkiye'nin IQ seviyesini degistirdigi tablodur. Lakin Turkiye IQ ortalamasi 190 gozukuyor. Vay anasini ne kadar zekiymisiz. Hakkaten belli etmis kendini. * *

Duzen: Spiritus Sancti uyardi Picasso ölçüm standartlarına göre 360 Einstein ölçüm standartlarına göre 200 en yüksek değerlermiş.
ülkücülerin inanması çok zor olan rezil sıralama.
kesinlikle itibar etmediğim bi tesbittir.
zekilik ve güzellik genelleme yapılamayacak konulardır.
ben onlarca süper zeki gördüğüm gibi , yüzlerce beyinsiz insan gördüm bu ülkede.
dünyada en zeki milletinin hong kong'lular olduğu iddia edilen hededir. yalnız şöyle bir şey de var, zeka ile alakası var mı bilemem;

- hong-kong, 1842 yılında nanking antlaşmasıyla çinlilerden ingilizlere geçti.
- ikinci dünya savaşı esnasında -24 aralık 1941 de- japonların eline geçen hong-kong, 1945 te yeniden ingilizlere verilmiştir.
- yapılan anlaşma neticesinde 1 Temmuz 1997 de çin'e geri verildi.

müdür, madem bu kadar zekisin, bu ne yaman çelişki.
moğolların 10. sırada olduğu sıralama.

türkiye'den her konuda 20 yıl geride olan bu ülkenin sıralamada 10. olması türklerin de gerilerde olması, türkleri pek gocunduracak bir şey olmamalı... o yüzden alın bu sıralamayı dürüp...

tanım; 21. yy'da hala gerizekalı sıralamalar yapanların son yumurtası. üstelik iq testinin bilimselliği henüz kesinleşmemişken. otistik bir bireyin iq'sunu 170 olarak ölçen testler bulunurken...

ek; üstelik bana göre dünyanın en zeki milleti almanlardır, teknoloji-felsefe-edebiyat alanında her dalda dünyaya adını altın harflerle kazımış bu adamlar, hong konglular gökdelen yapmaktan başka ne yapmış?
Turkiye olamayacagi kesin ulkede egitime devlet butcesinden %3 un altinda katki saglanirken ,
kisi basina dusen milli gelir bu kadar dusuk ve enflasyon bu kadar yuksekken .Insanlarimizin zeki olmasi nasil beklenebilir?
Eger ki sinifa giren ogretmen karni ac olan cocuklarini veya elektrik , su faturasini dusunuyorsa nasil bir seyler
ogretebilir benim guzelim halkima ?
Peki ya o sirada oturan cocuk yirtik ayakkabilarindan iceri sizmis suyun verdigi rahatsizlikla ders dinleyebilir mi saniyorsunuz ?
Bir de her okul bir degil ; dogudaki kardeslerimiz catisi delik , birakin klimayi sobasinda yakacak komuru odunu olmayan okullarda egitim goruyor iken sizce dunyanin en zeki milleti biz olabilir miyiz ?
(bkz: amerikan ulusunun türklerden daha zeki olması)
türkler değildir, biz neymişiz? araplardan zeki, avrupalılardan salak... gayet açıklayıcı bence. doğu batı sentezi, mozaik ortalaması falan, tam bize göre.
ben de buradan vurayım bir seyler.

ogrenciler icinde avrupa capında bir arastırma.

6 yas civarındaki bebelerde, en zeki grup hangi ulke? bildiniz, turkiye deki 6 yasındaki bebeler. once herkes birbirini kutlasın. nasıl da cakmısız avrupalılara?

geliyoruz mezuniyete, lise mezunu mu yoksa ilkokul mezunu mu tam hatırlamıyorum, en sonlarda olan bir ulkeyi tahmin edin. cevap: turkiye. simdi de aglayın, ama intihar etmece, kırılmaca bozusmaca yok. ozelden kufur de istemiyorum.

evet arkadaslar, zeki bebeleri zekisizlestiren bir sisteme sahibiz.
dünyada ölçülebilen en yüksek iq seviyesi nadia camukova ismindeki türktedir. kendisi aynı zamanda dünyanın en genç profesörüdür. dünyanın en genç ikinci profesörü oktay sinanoğludur. dünyada çağ kapayıp çağ açan en genç adam fatih sultan mehmettir; bilinen en genç mühendistir aynı zamanda. dünyanın ilk uçan insanları hazerfan ahmet çelebi de türktür, lagari hasan çelebi de türktür. ilk denizaltıyı yapan mimar ibrahim efendi de türktür.

tarihsel örnekler, insanlığın bulmak için bi tarafını yırttığı şeylerin öncüsü olduğumuz içindir.

ayrıca benim ülkemde hiç kimse 48 saat sürekli bilgisayar oyunu oynayarak ölümüne yolaçmamıştır.

burada "dünyanın en zeki milleti" denildiğinde sorulacak olan soru; "kime göre? neye göre?" dir. araştırmayı yapan kimdir? dr.richard bilmemne, kuzey irlandanın bilmemne üniversitesinden... geçelim bunları.

birilerinin her yaptığı araştırmaya "he" deseydik işimiz vardı.
"iq and global inequality" (zekâ katsayısı ve küresel eşitsizlik) adlı kitapta ele alınan konudur. bilimsellik ve doğruluk konusunda pek çok ihtilaf yaratan söz konusu kitapta, çeşitli ülkelerde yaşayan insanların zekâ katsayılarının (iq) ortalaması ele alınarak; ülkelerin gelişmişliği, coğrafi konumu vb. gibi konularla karşılaştırma yapılmıştır.
(bkz: kadın milleti)
(bkz: dünyanın en salak genellemesi)
ingilizlerdir.
belki de japonlardır.
korelileri de yabana atmamak lazım.
tabiki ingilizlerdir. hong kong gibi uzak doğunun en hareketli liman şehrini çinlilerden yüz yıllığına kiralamak, ingiliz sermayesini hong konga yerleştirerek ülkesinin ekonomisini kalkındırmak,kanada, avustralya,hindistan. ve dünyanın bir çok coğrafyasında bayrağını,parasını,dilini geçerli kılmak zeka ürünü değilse ben bir şey bilmiyorum..
en zeki millet daima Türklerdir.bunu Milliyetçilik duygusuyla değil de birkaç örnekle söylüyorum;

*dünyada yarım ekmek dönerle ayranı ayna anda bitirebilen başka ülke ? ya da

*hem dolmuşu kullanıp hem kurallara uyup hem de gelen 20 milyondan 2 Beşiktaş 1 Levent'i aynı anda alabilmek başka hangi milletin başarabileceği eylemlerdir sorarım size..

bu yüzden tekrar söylüyorum en zeki millet Türk milletidir.
fazla zeki olmak da bi işe yaramıyor lan. zeki adam yosun yer mi?
hadi hep bir ağızdan türkler deyip götümüzle havaya kurt işareti çizelim.
(bkz: maldanadam şokta)