bugün

Şüphesiz ki, temiz yürekli ve ahlaklı insanlara sahip olan Türkiye dir.
Benim gördüğüm en yaşanılabilir ülke kesinlik ile kaddafi zamani libya her şey bedava idi çalışmak yok gibi bişey idi.. Tunuslu çadlılar gelip ağır işleri yapar.. Türkler inşaat işlerini yapar idi..
Sevdiğim insanların yaşamadığı ama iyi şartlar sağlayan bir ülkede yaşamak istemem.

Zamanla gidilen ülkeye alışmak mümkün ama en nihayetinde yabancı bir göçmen olduğunuz için mutlu olmanız zor.

Patlıcan belki çok pahalı ama hala size gülümseyen tanımadığınız insanlar çıkabiliyor özellikle sahil kentlerinde.
yaşam süresi, gelir, eğitim düzeyi gibi kriterlerin esas alınması neticesinde bir çok ülke öne çıkabilir. ziyaret ettiğimizde vay arkadaş ne kadar da harika memleket dediğimiz ülkeler de olabilir. ama benim ülkem başkadır. benim ülkemin koyunu bile bir başka bakıyor çünkü. canım türkiyem. başka yerde yaşayamam.
(bkz: isviçre)
noolur isveç, isviçre demeyin. güneşsizlikten bunalima girersiniz.
türkiye de 3 ay güneş görünmese millet depresyona giriyor. tabi bunun farkında değil.

(bkz: sıcak yaz günü ve buz gibi karpuz)
Türkiye'dir. Her ne olursa olsun, ülkemizi, hala yardımsever insanların olmasını, eskiye nazaran azalan ancak bitmeyen samimiyetimizi ve sıcaklığımızı seviyorum ve bunu hiçbir ülkede bulamamanın verdiği ayrıcalık hissiyatı hoşuma gidiyor.
Türkiye olmadığı kesin.
insana kendi ülkesi dışında bir yer uzun vade için düşünülemez geliyor o yabancılık, aşina olamama duygusu ağır basıyor.
Fakat bir an dünyaya hiç ayak basmamış sıfırdan biri olduğumuzu farz etsek, türkiye ortalar ile sonlar arasında bir yerde olur.
Türkiye’den sonra Gürcistan ve Ukrayna olarak düşündüğüm ülkelerdir.
amerika,insana değer veriyorlar lan var mı ötesi sokmuşum siyasetine türkiye’de de var o.
Izlanda.
Etiyopya ve Kenya arasında kaldığım durum .
Kültürü, doğası, çağdaşlığı ile Norveç.
isveçci isviçreci danimarkacı finlandiyacı hippilerin başlığı.
Kişi kendisini nerede mutlu hissediyorsa orası en yaşanılabilir yerdir bence. Ben o ülkede mutlu olamadıktan sonra insaen güzel yer olsa ne olur. Kısacası kişiden kişiye göre değişir.
0:00 1:12
Bi ara ciddi ciddi yurt dışına kaçmayı düşünmüştüm sevgilimle.

Baştan söyliyim allah affetsin gevşek bir müslümanım. Yazın bira işini birazzz kaçırıyorum. Ama fazla değil her gün 2 bira falan. Millet su diye içer. Kışın o da yok. Sakin. Keyif yaz keyfi.

Müslüman olduğumdan baskıya gelemem avrupada orada burada ezan duymak ister kulaklar.

Lan bi baktım gidecek yer yok. Tek bir yer var "malezya".

Ancak orada da müslüman kimliğiyle barlara gidemiyorsun. Hapis cezası var. Anlayacağınız hristiyan kimliğiyle biraz günahkâr ama huzurlu ve özgür bir müslüman olarak malezyada mutlu olabiliyordum.

Sonra kalmaya karar verdim türk kimliğim ile turkiyede yobazların baskısına inat yaşasın cumhuriyet diyerek.
görsel

2017 yılında ukrayna imiş. vay be.. hayat işte.

(bkz: https://www.trthaber.com/...ilir-13-ulkesi/16056.html)