bugün

bütçedeki açığı kapatmak için üzerinde dünyanın en büyük vergi yükünün olduğu, rafineri çıkış fiyatının dört-beş katına Türkiye'de satılan benzin, bu arada ilginç bir çelişki: Türkiye'de üretilen benzinin yarısı tüketilemiyor. tüketilemeyince de yurtdışına vatandaşa satılan fiyatın dört beş misli altında ihraç ediliyor.

(bkz: hayatım kayıyor bir dilek tut)
(bkz: dağdan inişte görülmemesi gereken ayrıntılar)...
güzel ülkemin insanları pahalı şeyleri sever, yoksa bu kadar kazık kakan akp nasıl iktidar olur du diimi.
(bkz: halkımız zenginse suç bizde mi)
Halkın şaşırtıcı derecede tepki vermediği olay. Başka bir ülkede olsa halk cinnet geçirip benzin istasyonlarını yağmalar, rafinerileri ateşe verir, o benzin hortumlarını hükümetin bir tarafına sokardı ama burası Türkiye.
2010 itibari ile litresi 3.65 tl, 1.69 euro, 2,43$
orası türkiye'dir türkiye.
(bkz: çünkü siz buna değersiniz)*
(bkz: akaryakıta zam yaparak ülke kalkındıran başbakan)
son yapılan zamlar ardından tarihinin en pahalı rakamını elde ederek kendi rekorunu egale etmiş türk insanına kullandırılan benzindir. artık otomobil almak değil ona benzin doldurup gezmek daha zor hale gelmiştir. zira en küçük depoya sahip aracın bile 169 tl ye dolmaktadır artık benzin deposu. * * * * * * *
bir arkadaşımın facebook sayfasında gördüğüm ve bu olayı mükemmel açıklayan çizim;

http://img210.imageshack.us/img210/8003/benzine.jpg.
--spoiler--
altında da bir kaç not var;
- Benzinden KDV alınıyor. Ancak, özel bir ürünmüş gibi bir de Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) alınıyor. Ne ayak?

- Ülkede yeterince benzin istasyonu olduğundan, Vergi Dairelerinin kapatılmasını talep ediyorum. Boş yere mâlî külfet olmasın bizlere.
--spoiler--
açıklayıcılığı baya bi yüksek.
millet olarak tepkisiz oluşumuzun en basit örneği.yakında karımıza kızımıza hallencekler,ona bile ses çıkartmıcaz gibi gelmeye başladı.fak dis şit.
ahanda çizilmişi var.

http://img101.imageshack....496183389858343882100.jpg
pahalılık benzinde değildir aslında, verilen vergidedir. yakında benzin bizden olsun diye kampanya yapacaklar. görürsünüz bak.
trafikte amaçsızca dolaşan dingilleri gördükçe "acaba çok mu ucuz?" diye düşündüğüm benzindir. eğer benzin çok pahalıysa; daha mesai bitmeden* bir kavşakta 1 km araç kuyruğu nasıl oluyor? hayır. istanbul' da ya da ankara' da yaşamıyorum.
gereğinden fazla vergiler yüzünden ülkemizde tüketilmektedir. haliyle kazık yemek istemeyen hatay, kilis, gaziantep, şanlıurfa, mardin ve şırnak'lı vatandaşlarımız türk parasıyla 1.40 tl eden benzinle arabalarını suriye'de doldurmakla, kazıktan kurtulmaktadır. *
--alıntı--
- amerika'da litresi 1,00 tl'yi bile bulmuyor...

- avustralya'da 1,25 tl. 10 kuruşluk bi artış oldu, ülke ayaklandı, zam geri alındı, fiyatlar 1,25'e çekildi...

- dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkelerden biri olan kıbrıs'ta bile motorin 1,90 tl, benzin 2,19 tl. bizde 4,00 tl...

- benzinden kdv alınıyor... ancak, özel bir ürünmüş gibi bir de özel tüketim vergisi (ötv) alınıyor... ne ayak?..

- 1,00 tl'lik benzine yaklaşık 3,00 tl vergi ödediğimiz için benzinin litresi 4,00 tl'yi buluyor...

- ülkede yeterince benzin istasyonu olduğundan, vergi dairelerinin kapatılmasını talep ediyorum... boş yere mâlî külfet olmasın bizlere...

- bu ülkede "benzine zam gelmesi" demek, arabası olanın artık arabasına binememesi demek değildir. a'dan z'ye her şeye zam gelmesi demektir. çünkü her ürünün nakliyesi, dolayısıyla maliyeti artacağından, bu artışın arabası olan-olmayan herkesi etkileyeceği âşikârdır..
--alıntı--
görsel
pek umursamadığımız ve hep kabullendiğimiz gerçek.

12 eylül sonrası türkiye demokrasi adına öyle bir darbe yedi ki tam ama tam bir koyun millet olduk.

bu o kadar çok kişinin işine geliyor ki kimsenin kılını kıpırdattığı yok.

benzine zam gelince sadece araç sahipleri etkilenecek sanacak kadar koyun milletiz işte.
zengiliğini degerlendiremeyen potansiyelinin farkına varamamış ülkelerin kaderidir.
size bir ülkeyi hatırlattı mı acaba???
ötv'ye kdv ekleyerek verginin vergisini alan hükümet ile 6 yıldır imkansız değil.
açık ve net söyleyeyim; amına koyduğumun benzinidir. evet aynen budur!
sonra gidin bu her tarafı üç kağıt (sözüm 3-5 gerçek memleket sevdalısı siyasetçiyi kapsamıyor, ki zaten ara bulasın onları) olmuş ve memleketin her katresini satan, vatandaşını, milletini zerre düşünmeyen sağ, sol, orta ve dinci siyasetçilere oy verin! adaletini sikeyim böyle benzinin ben!
tanım: uzakta değildir.
ülkemizde satılan benzindir.
not:varili 90 dolar desek (brent tipi 92,59 ve west american 89,42 dolar) bir varil yukarıya yuvarlarsak * 159 litre. böl 90'ı 159'a 0,56 yapar. *
üzerindeki vergi an itibari ile %68 dir.
kimseye batmaz halk zengin umrunda mı 3 lira 5 lira ekonomimiz-demokrasimiz gelişiyo halk daha 3 ay önce akp yi seçmedi mi ?
bize giren benzindir.
görsel

dikkatinizi çekmediyse söyliyeyim rakamlar dolar ile. yani durum gözüktüğünden de vahim. eğer değer olarak türk lirası baz alınsaydı dolar yerine, bu grafikte türkiyenin uzunluğu kelle hariç 30 cm olurdu.

iktidara sorarlar, senin için türkiye redbull reklamında kanatlanıp uçan adam gibi. e dayı bu resim ne?

muhalefete sorarlar, bugüne kadar her şeyin polemiğine girdin ne kadar ottan boktan konu varsa suyunu çıkarttın hepsinin altında kaldın bu resmi neden bir kere günedeme getirmedin?