bugün

görsel

Cihan isimli bu attır. Devletlü Cihan reisimizi, üstünden atmak senin ne haddine bre densiz!
Yaz sıcaklarında sayılarının artmasıyla birlikte, karıncalar.

Küçüksündür, annen sana dondurma almıştır yürürken önüne bakmazsın, ayağın takılır dondurman lap yere, hemen yetişirler...

Evdesindir misafir gelecektir, aceleyle yere küçük bir şey damlatırsın hemen anında oradalardır

Bir kuş uçuyordur, dalgınlığına gelir düşer ölmek üzeredir, hemen bir yerden beliriverip küçük bedenini kemirmeye başlarlar...
Tunceli Domuzları ve iran Fareleri.

Mezhebi bozuk hayvanlar bunlar yahu.

Hep bir aradalar, kendilerinden olmayanı dışlarlar, aç kaldıklarında dağlarından büyük şehirlere inerler ve orada 7-8 yavru yaparlar.

Sürekli çoğalmak ve tüketmekten başka bir işe yaramazlar.

Gittikleri yerleri pisletmekten başka bir işe de yaramazlar.

Bir de hep bir memnuniyetsizdirler bu hayvanlar.

Hayatım boyunca daha kötülerini görmedim.
Osuruk böceği bence. Bu şerefsizin bir ismi pis kokulu yeşil böcekmiş. Bence bu önemi haketmiyor bunlar. incelik göstermeye, gönül almaya gerek yok. Osuruk böceği en ideal isim.

Odama giriyor. Gördüğüm an, ateş altında kalmış michael corleone gibi yerlerde yuvarlana yuvarlana odadan çıkıyorum. Üstüme falan gelmesine tahammülüm yok.

Sürekli ışığa vurup ses çıkaran bir böcek. Amacın ne? Hiç mi canın yanmıyor arkadaş? 60 saniyelik sürenin tamamını 30 kez ışık kaynağına kendini vururken harcıyorsun. Anlamsız. Bi de sinsi. Ses çıkardığı yetmezmiş gibi çok hızlı şekilde bir yere konuyor, sonra bul bulabilirsen. Bulmak kendi içinde riskleri olan bir eyleme dönüşüyor, öldürdüğün zaman arkasında koku bırakıyor.

Bu nedenle oyumu bu karaktersizlerden yana kullanıyorum.
fethullah gülendir.
Hayvanlar aleminden örnek verecek olursak bu hayvan sivrisinektir.

Tepemde vızıldamayıp bana dokunmayan sivrisinek bin yaşasın.
Sivrisinek
Hamam böceği.
güncel Önemli Başlıklar