bugün

(bkz: fazla atar)
Zaman zaman her millette zuhur etmiş bir kavramdır cesurluk sıfatı. Tek bir millete mal edilemez. Mesela o zaman pek millet kavramı yoktur ama kuzey afrika ve anadolu da yaşayan ilk hristiyanlar cesurdur. Roma ya boyun eğmemişlerdir. 3000 kişilik ordusu ile 100.000 kişilik roma ordusuna saldıran Halid bin Velid cesurdur. O zamanki Müslüman araplar da. 50.000 kişilik ordusu ile bizans a saldıran Alparslan cesurdur. Geri dönerse arkasında daha kötü ve yıkıcı Moğol ordusunun olması bir çekimser oyu hakeder burda.. Hemen hemen yok olan fakat boyun eğmeyen kızlderililer de cesurdur..
çerkezler değildir onu biliyorum.

ihihi.
Aranızda cesurluk ile barbarlığı karıştıran arkadaşlar var.
Hiç şüphesiz yüce suriye milletidir. Hayranım hepsine. Keşke suriyeli olsaydım.
Eski iskandinavlar,vikingler falan.
Savrulması zor ve zahmetli olan ne kadar silah çeşidi varsa kullanmışlar.
Savaşa bu kadar riskli ve cesur giriş yapan bizimkiler var başka yok.
Zırhta giymez bunlar tam deli işi.
--spoiler--
''Türklerden bahsediyorum... Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya, korkunç bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen Türk; dost yanında ve silahsız düşman karşısında bir seher yelidir, berrak bir göldür. Gönül açan bu yeli yıldırma, göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize çevirmek tabiatı da inciten bir gaflet olur.''

Tasso - italyan şair.
--spoiler--
Cesaret ve anarşizm birbirinden farklı kavramlar.
irlandalılar danlar türkler.

türkler neden cesurdur ona değinelim eğer savaşta ölürseler nere gideceklerini biliyorlar o yüzden bakın diğer devletlerin dinlerine şehitlik makamı yok diğerleri ile kıyaslandığında bu yüzden cesuruz.

paganlara gelicek olursak onlarda da cennet tasviri var.

bathory - asa bay
güncel Önemli Başlıklar