bugün

nedense kız isteme diyaloglarında en çok sarfedilen 'beni ne doktorlar ne mühendisler istedi peeh' tipi evleneceği adamın sosyal statü eşik değeri kız tarafınca belirlenmiş sözlerin hitap ettiği kesim. bu adamlar nasıl bi motivasyona sahip anlamak mümkün değil. her kızı belli bi sırayla ziyaret eden bi güruh düşünün, önce doktorlar ve sağlık ekibi geliyor, kızın ailesi tabi bunları gelecekte kızlarına daha iyi bi yaren bulacakları düşüncesiyle başlarından savınca mühendisler odası arayıp randevu alıyor bu aileden. derken onların da şansları yaver gitmiyor. kız da tabi gel zaman git zaman hayallerindeki ceo'yla evlenemeyeceğini anlayınca ilk bulduğu öğretmene atlıyor zannımca. enteresan bi karar mekanizması var kız tarafında vesselam..
ilginç bir gruptur. görüldüğü yerde linç edilmelidir. yuh olsundur.
(bkz: genç avukatlar rahatsız)
sonuçta muvaffak olamayan bir gruptur. o kız gene fırıncıya gider hikayede.
doktor ve mühendislerin evlenme telaşını gösterir. doktorları bilmem ama mühendisler için doğru olabileceğini tahmin ediyorum. diyelim ki mühendisimiz 6 ay sonra evlenmek istiyor. bu durumda uygun eş adaylarıyla bir görüşme yapılacaktır. eş adaylarının artıları eksileri değerlendirilecek ve kesin sonuca ulaşılacaktır. bu sırada ön elemeyi geçemeyen eş adayları da onu bir mühendis istemiş artı puanıyla belki de level atlayacaktır.
(bkz: piyasa yapmak)
devirteslim usulü ile çalışan bu grup, güzel-çirkin ayırt etmeden ev ev dolaşıp kız isteyerek karşı tarafın moralini yükseltmeyi kendilerine misyon edinmiş, evlerde bir bayram havası estirmeyi hedeflemişlerdir.* ne de olsa herkesin aynı ayarda sosyal çevresi yok ya canım.
ders çalışmaktan kızlara vakit ayıramadıklarından ötürü okul bittiği ve ünvanı aldıkları gibi her buldukları kızı isterler, sonra kızlar da nam yaparlar yok beni mühendis istedi yok doktor istedi, lan mal !! gariban mühendis okulda normal bi kız görse seni ister miydi hiç? seni gidi ezik, bi de çocukcağızların açlığını kullanarak reklam yapıyorsun, ayıp ayıp çok bozuldu yahu kızlar, hayat da garip hakkaten vapurlar falan.
mühendislik okuyanlar bilirler. aslında bir mühendisin istediği şey, bütün ihtiyaçlarına cevap verebilecek kullanışlı ve tse, ce belgelerini alabilecek bir kızdır. bir mühendis için kadın hem bir meta hem de bir üretim aracıdır. düzgün işlenirse verim elde edilebilecektir. evlenilen kadın verimli olmalıdır, güvenli çalışmalıdır. bu yüzden bir mühendisin kadın beğenmesi elbetteki zor olacaktır. bu zor beğenme sürecinde de mümkün olan en yüksek verime ulaşmak için en fazla sayıda kız birden istenilmelidir.
-kızım seni ne doktorlar mühendisler istedi de ben vermedim.
-merak etme anne ben hepsine verdim.
(bkz: bunlar beni de istedi ama gitmedim)