bugün

soyuna sopuna önem veren çifttir. onca evsiz yurtsuz çocuk varken neden bu çocuklar hala yapılır anlam veremem ben. bir çocuk illa canından kanından olmak zorunda mı? dediğim gibi binlerce yalnız yaşayan çocuk varken canından kanından olması bu kadar mühim mi? önemli olan dünyayı daha iyi bir hale getirebilmek için bilinçli bireyler yetiştirebilmek değil midir?

insanlar çocukları doğuruyorlar. ya doğru düzgün bakmıyorlar ya da bakamıyorlar. bakamayacaksan neden tedbirini almazsın? bakmayacaksan neden doğurursun?

türkiye'de 250 bin çift 1 evlat edinse 250 bin çocuğun hayatı kurtulmuş olur.

evet kolay değil, evet, kendi çocuğunuzun olması elbette çok güzel bir şey fakat böyle bir dünyada, benim bu gördüğüm gözlemlediğim dünyada yeni bir birey daha dünyaya getirmek diğer yetim bireylere karşı haksızlıktır. yaşama tutunmaya ihtiyacı olan diğer bireyler dururken başka bir birey dünyaya getirmek gerçekten hem beni ve benim gibi düşünenleri hem de yaşama tutunmaya ihtiyacı olan binlerce bireyi üzüyor.

var olan bireyleri yetiştirip bilinçli bir konuma getirmek paha biçilemez bir şey olsa gerek.
(bkz: ne saçma mantık)
"sahipsiz uşağın ananası babası hazzı yaşayacak ben mi ceremesini çekecem" mantığıyla hareket edilmesi daha mantıklıdır. ayrıca tabii ki kişinin soyundan olması önemlidir. öyle olmazsa aile ortamı nası sağlanabilir. bırakın artık bu komunizm söylemleri...

ayrıca şu yetim kelimesinin yerine başka birşey getirelim, yanlış anlaşılabilir. hem kişinin kendi ailesini kurması başka kişilere yardımcı olmasına engel değildir.
güncel Önemli Başlıklar