bugün

mor ve ötesinin en iyi çıkış yapan albümü.

albümün benim için değer çok fazla. daha önceden hafiften dirsek temasında olduğum rock müziğe bodoslama dalmamı sağlayan bu albümün bir çok velet için aynı işlevi gördüğü açık.

türk rock tarihinin en iyi albümlerinden biri. sayesinde daha önce hiç görmediğim rock müzik deryasında ucu gözükmeyen bir keşfe çıktım, binlerce güzel şarkıyla tanıştım. bir albüm rock müziğe daha nasıl hizmet etsin?

mor ve ötesi nin aynı güzellikte albümlerini bekliyoruz.
Mor ve ötesinin 7 sene geçmesine rağmen halen en iyi albümü. Bu sebepten popüler olmuş ve kalite zamanla düşmüştür; şehir, bırak zaman aksın ve gül kendine den sonra zirveye çıkmıştır. Albüme ismini veren şarkı da sözleri dikkatle dinlendiğinde sağlam mesajlar vermektedir. Şu sıralar dinlerken bile şimdiye bakıp ne kadar kaliteli müzik yapıldığını farkedebilirsiniz. Niye popülerlik enflasyon-büyüme eğrisi gibi olmak zorunda ki?
doğru bir tespittir. dünya yalan söylüyoooooooooor
doğruluk payı vardır. pek değerli mor ve ötesi şarkısıdır. 5 yıldır da telefonumun zil sesidir. benden başka kimse telefonun çaldığını farkedemiyor; bendeki de algıda seçicilik. o da olmasa benim de duyacağım yok. *
ortaokul çağlarında hayatıma yön veren albümdür. aileden alınan harçlık biriktirilip albüm alınır. o kadar çok etkilenilir ki, yeri gelindiğinde yenilip içilmez tüm albümler alınmaya çalışılır. kral tvde günde iki kere yayınlanan kliplerini kaçırmamak için insanüstü çaba sarfedilir. daha sonra mvö'nün çıkardığı hiçbir albüm bu kadar mükemmel olmayınca insanın geçmişine özlem kat be kat artar.
mor ve ötesi'nin en popüler albümlerinden biridir. bir derdim var, cambaz, sevda çiçeği gibi halkın diline doladığı şarkılar bu albümdedir.
Albüm isminin Yardım etşarkısında zikredildiği albümdür. Güneşi Beklerkenden bile daha kaliteli bi' albümdür. Bir derdim var, cambaz, Yardım et daha ne denilebilir ki; Türkiye'nin en iyi rock grubudur. net.
Mor ve ötesinin tüm dünyaya haykırdığı gerçektir.
türkiye'nin başına gelmiş en iyi türkçe rock albümlerden birisidir.
mor ve ötesinin albümünde bulunan yardım et şarkısında söylediği cümle.
olum çok iyi söz ya. yıllarca mor ve ötesi dinleyemedik ulan sizin yüzünüzden. adamları öyle bir gömdünüz ki bir ara ibne dediniizz örseledinizz. bilinçaltımıza işlenmiş sanki kötü olduğu.
her neyse, günde 850 defa dinlediğim oluyor bazen.
düünnyyaaa yalaaan söylüüyooorrrrrr.
amlarına koyayım onların, çok ayıp ediyorlar.
dinlenmemesi gereken yalandır. o söyler söyler, susar. sıkıntı o zaman başlar.
bu memleketten çıkmış en iyi rock albümü listesi yapalar kesinlikle içine gireceği hatta üst sıralara oynayacağı bir mor ve ötesi albümü.
Doğrudur.

Adı üstüne dünya yalan. Evet.
Mor Ve Ötesi'nin en güzel ve türk rock müziğine büyük katkıda bulunan albümü. Ayrıca plak formatında da piyasada yerini aldı, fiyatı 85 TL olduğu için sadece hüzünlü gözlerle resimlerine baktım.
Kaset ve albüm olarak gayet makul fiyatlara bulunabiliyor.
Dünya Yalan Söylüyor lafı yardım et şarkısınds geçiyor (bkz: yardım et)

görsel
Oofff yıl 2004 mor ve otesinin pik yapan albümü koşup almıştım doğum günümde hiç unutmam sarıp sarıp dinlemekten kaset eskimişti artik.
Dogrudur.

Dunya yalan soyluyor. Mor ve otesi muhtesem bir sarki yapti, daha guzelini de yapar elbet ama bu sarki bi baska!
(#72165)
Bir zamanlar son albümdü.
kim ne derse desin türk rock tarihinin en iyi albümlerinden. gece gece aklıma düştü. popüler olsalar da gitarının sesini kısmadılar. hiçbir zaman bu seviyeye tekrar çıkayamayacaklar belki de.
Türk rock tarihinin en iyi albümlerinden biri değil açık ara en iyi albümüdür.Şöyle kaliteli albümler gelmiyor artık ne yazık ki.
cambaz ve bir derdim var şarkılarının içinde bulunduğu mor ve ötesi albümü. pek mor ve ötesi dinlemeyen 3-4 şarkısı haricinde diğer şarkılarından bihaber olan insanlar bile bu ufak bilgiyle ne kadar kaliteli bir albüm olduğunu anlamıştır umarım.
Daha önceki albümlerine nazaran Harun tekin’in De ses konusunda en iyi performansı sergilediği albümdür. Her şarkısı ayrı ayrı dinlenesidir. Öncesinde albümleri olmasına rağmen mor ve ötesi’nin yıldızı 2004 çıkışlı bu albümle parladı.
gecenin albümü olsun.
Re ve uyan şarkılarını torunlarımın torunlarına dinlettireceğim muhteşem albüm. Böylesi şeyler artık gelmiyör.
içinde kötü şarkı bulunmayan albümdür.

bir re.