bugün

tarih sahnesinden beri baş belası olan yahudilerdir...
aç gözlüler.
kötülüğü maneviyata itip onun dünyevi nedenlerini görmezden gelerek bütün kötülüklerin tekrar tekrar dünyanın başına bela olmasını sağlayan, her şeyi kolayca genelleştiren, fazla düşünme ihtiyacı duymayanlardır.
kendi egolarını tatmin adına çağdaşlarının yanı sıra sonraki yüzyıllarda yaşayan insanları bile etkileyen adilerdir.

(bkz: adolf hitler)
(bkz: mao)
(bkz: ademoğlu)
siyonistlerdir.
imf gibi dünyanın ekonomisine yön veren bankalar.
(bkz: politikacılar)
"his yoksunu" insanlardır dünyanın içine edenler, hissedenleri de hissetmekten soğutan ve yine onlardır hislerini yok ettiklerinin azabını çekecek olanlar...
nükleer,
faşistler,
cahiller,
atık/artık maddeler
-ler kısmına gerek yok. paradır para
ne müslümanı ne hristiyanı ne yahudisi ne israili ne amerikasıdır bunlar efendim.insanlardır dünyanın içine edenler **
Dünya koskoca bi tuvaletken biz tek bi suçlu mu arıyoruz?
(bkz: zekeriya beyaz)
sera gazlarının salınımını azaltmak çin bir çaba göstermeyen ülkeler olsa gerek.
dünyanın içine eden benim. insanları hor gören, çoğu zaman üç maymunu oynayan, bu dünyayı daha da yaşanmaz hale getiren benim. bir çok zaman kıskançlıklarım yüzümden ucuz bir insan olan, dostumu inciten benim. aşkı bulduğumda değerini bilmeyen, sevmek nedir öğrenememiş olan benim. sadece dinleyen, söylemeyen benim. doğanın kuvvetini, azizliğini anlayamayan benim. ben kim miyim? insan olmaya çalışan bir zavallıyım. kim bilir insan olabilsem neler getireceğim bu yalnız, köhne dünyanın başına.
korkaklardır.
herşeyi sineye çeken umudunu yitirmeden hayallerini mezara götüren pasif korkak insan sürüsü.
tarihin her noktasına gizli imzalarını atan, çobanına karşı gelemeyen
korkuyla doğmuş, büyümüş, ölmüş, kendini kandırma ustalığı edinmiş iki ayaklılar.
ideolojilerin esiri olanlar. ideolojileri için yapmayacakları pislik, öldürmeyecekleri canlı yoktur.