bugün

(bkz: fındık kadar beynin olsun)
yer yer kıyı ve iç kesimlerde doğrudur. ama arkadaş bazı tipler vardır ki bunlar tipten yoksun olmakla beraber güzel bir kadını herhangi bir erkekle görünce sapıtırlar. o güzel kadını bir kenara bırakın sıradan bir kız bile bunlara pas vermez. beyinlerinde rocco siffredi filmleri o kadar yer edinmiştir ki mantıklı düşünmeye kalktıklarında baş dönmesi yaşarlar. sonucunda kızlara iftira atarak akşamın 31ine kendilerine hazırlarlar. koduğum öyle bir konuşur ki sanırsın dünya kadar malı var ama fındık kadar am yerine penisi var diye bir türlü mutlu olamıyor.
beyin sahibi olmayan erkeklere eziyet verir.
beyin sahibi olan erkeklere zevk verir.

beyin sahibi olmayan kızlara meziyet verir.
beyin sabihi olan kızlara zevk verir.

seç beğen al.
tipik bir ipne söylemi. bunu diyen ipnedir abicim ötesi yok yani.
kadınların vajinaları sayesinde saygınlık kazandıklarına inanan sığ ve boş düşünen erkeklerin uydurduğu bir laf. ayrıca o kadar yakınan erkekler de gidip ameliyat olsunlar ve sonra da paraya çevirsinler. zor birşey değil yani.
erkek muhabbetlerinin en temel geyiğidir. He bunu benim erkek arkadaşım yapmaz diyen kezbanlara söylüyorum, senin arkadaşın da yapıyor hayatım. Misal benim 187 boyunda, sarışın yeşil gözlü erkek arkadaşım var, görsen 16'ncı yy ingiliz edebiyatından fırlamış gibi edebiyatçıdır, dinlesen "bu ne belle epoque, bu ne art nevo" diyeceğin bir adam bu cümleyi sarf etti. Hatta yanına "asil yarak am seçmez abi" ddedi, utanarak söylüyorum ama böyle yani. O ilişkilerinizde kendinize rol modeli yaptığınız babaların gençlik muhabbetlerini duymak bile istemezsiniz, ben bir tanesini biliyorum kız umut sarıkaya karikatürlerindeki melis'ler gibi ilişkiyi derinlemesine yaşıyor, hep babası gibi bir erkek aradığı için mutsuz olduğunu dillendiriyor arkadaşlarına, halbuki babasıyla aynı ortamda bulundum ve adamla "Ya sen gençliğinde sizin köyde az eşah götürmemüşsündür, ehohaha" şeklinde maytap geçtiler. ehohaha gülüşü sigaradan dolayı aniden benirleyerek gülünce ağıza balgam tortusu gelir ya yaşlı adamlarda, işte onu tasvir ediyor.
amın fındık kadar olanının makbul olduğu gerçeğini gözardı ederek, fındık kadar amı küçümserken yücelten deyimdir.
(bkz: hürrem sultan)
güzel başlayan ama sonu kötü biten üretim hatası bir sözdür..
bunun bir de "mağara" gibi olanı var.. onun da meraklısı hiç de azımsanmayacak ölçüde.
efendim bir arkadaşın anlattığı olayın aslı şöyledir:

banka kuyruğunda emekli maaşlarının yattığı gün onlarca insan beklemektedir. yazın sıcağı; beklemek zuldür. dedesinin maaşını çekmek için bekleyen arkadaşımızın önünde de sıcaktan ve yorgunluktan bunalmış bi amcamız vardır. emekli maaşlarının yattığı gün kuyruktaki insanların yaş ortalamasından tahmin edeceğiniz üzre sıra çok ama çok yavaş ilerlemektedir. amcanın sabrı sınırlarında dolaşmaktadır. tam o sırada genç bi kadın gelir ve "pardon bakar mısınız acele işim var ben çekip gidebilir miyim?" der. demesiyle tüm kuyruğun açılıp kadına yer vermesi bir olur. işte bu tam o sırada amcanın bizim arkadaşa dönüp "yeğen dünya kadar malın olacağına fındık kadar amın olsun" diyerek patlattığı bombadır.
aşağılayıcı ve saçma sapan bir sözdür.
dünya malının dünyada kalacağını anlamamak için inat eden, kız olsa kendini satarak dünyayı ele geçirmeye çalışacak kadar gözü dönmüş,kapitalist-materyalistlerin uydurduğu atasözü.
adem eker yeryüzüne ekini, ekin saklar yeraltında kökünü, ayıkla gör karasını akını, ayıkla ayıkla bitmez karası ademoğlunun.
çok eskilerden kalma bir sözdür amsızlıktan kırılan erkeklerin amın önemine dikkat çekmek için kullandığı sözdür.
ekonomik açıdan bakılırsa yarıklı olarak doğmanın kamışlı olarak doğmaktan çok daha avantajlı olduğu su götürmez bir gerçektir.
çirkin bir sözdür.
dünya malının dünyada kalacağını anlamamak için inat eden, kız olsa kendini satarak dünyayı ele geçirmeye çalışacak kadar gözü dönmüş,kapitalist-materyalistlerin uydurduğu atasözü.
hepimizin birer anaya, çoğumuzunda amı olan yakınlara sahip olduğu düşünülürse , bu konuyu burda dillendiren arkadaşa o kadar götü varsa yakınlarına bu önerme ile gitmesi tavsiye olunur. bakalım aynı fikirdeler mi?

özet olarak fındık kadar beyni hakkında hayıflanmayan malın, bir adet amı olmadığı için oturup ağlamasıdır.
çirkindir belki ama doğrudur . gecenin trend başlığıdır ayrıca.
zamanın da geniş aile mürsel'in şu şekilde sansürden geçirdiği söz: dünya kadar malın olacağına fındık kadar yalın ol.
kadın milletini aşağılayan ve annesinin de kadın olduğunu unutan andavalların söylemidir..

baştan aşağı saçma yani..nereden tutsak oradan elimizde kalır..
(bkz: niye hamallık yapıyım ki)
dünya kadar malın varsa fındık kadar amı çuvalıyla alabileceğin için geçerliliği olmayan önermedir.
dış mihrakların oyunudur. neye hizmet ettiği belli değildir.