bugün

dünya insanlar için, imtihandır yalanıdır . insanlık, adem ve havvanın yasaklı elmayı yemesiyle imtihanı kaybetmiştir. dünya'yı da yasaklı elma yedikleri için yaratmamış mıdır? neyin ürünüdür bu kafadır lan?
Inkarcıların sonu çok kötü.
adamda nasıl bir kafa varsa bizle uğraşıyo bizimkilerde sırf cennete gitmek için inanıyo zaten müslümanlıkla alakaları yok.
yalandır, işte gerçek olan budur. kendi hikayeleri bile bunu kabul ediyor!
dünya bir ceza, çile yeridir. başka türlüsü dince de yoktur ve tövbe de masaldır.
evet yalandır, gerçek olan da budur dünya imtihan için falan da yaratılmamıştır.
zaten neyin imtihanıdır bu anlamadık efendim.
(bkz: dünya ahiretin tarlasıdır)
hangi ahiret bilinmemektedir, imtihan sadece masaldan ibarettir!
ahiretten kovan tanrı niye ahiretine insanları alsın ki?! neden?! kahrolası elmanın bedeli mi bütün bunlar lan?!
kimileri ki dinci otorilerin msallarını hala daha gerçek zannetmekteler yazıktır.
6/EN'ÂM-32: Bu dünya hayatı, bir oyundan, eğlenceden ve geçici bir zevkten başka bir şey değildir. Ama ahiret hayatı, Allah'a karşı sorumluluk bilinciyle yaşayanlar için çok daha güzeldir. Öyleyse hala akıllanmayacak mısınız?
dinler yalandır, hala daha akıllanmayacak mısınız hangi ahiret lan?! neyin eğlencesi -eğlenmeden bahseden mi var lan?! ulan?!
Felsefesine bakarsak şayet, (bkz: kaldığı derse böyle bir ders yok diyen öğrenci).
ahiret neresidir, imatihan denilen şey daha çok asittit efendim. hangi tarladan bahsediyorsunuz kuzum!
dünya bir imtihansa boş kağıt verir çıkarım kimse ben sınamasın denebilecek bir etki yaratan başlık.
felsefesine bakarsak şayet, (bkz: kaldığı derse böyle bir ders yok diyen öğrenci).
dünya insanlar için imtihandır yalanı, yalandır.
Kuranda yanıldıginizi soyleyen cok beyan vardir..kuran haktir..
Kuranda yanıldıginizi soyleyen cok beyan vardir..kuran haktir..
(#28535636)...
kötülük teodisesinden dem vuran nefis yada irade kavramından bi haber olan insanlarda vardır efendim.

iyilik ve kötülük kavramı görecelidir. insandan insana değişmektedir. göreceli kötülük anlayışı daha geçen yüzyılla uyuşmayan insan kendi kötülük anlayışını zaman ve mekanın dışındaki bir varlıığa genellemesi ne kadar da cahil ne kadarda bilgisizce.
iyilik yapmak, insanın elindedir.
kötülük yapmak insanın elindedir.
tercih yapmak, seçmek, insanın elindedir.
hayrı tercih ederse allah hayır yaratır hayra yönlendirilir.
şerri tercih ederse allah ona da şerri verir.
yaratan kimseyi zorlamaz.
yaratan kimsenin keyfine göre de hareket etmez. (yatarırken kimseye sormadına göre imtihan ederken de izin almaz.)
Bu dünya hayatı yalnızca bir oyun ve (eğlence türünden) tutkulu bir oyalanmadır. Gerçekten ahiret yurdu ise asıl hayat odur. Bir bilselerdi. (Ankebut Suresi, 64)
Dünya üzerindeki herşeyin bir amaç üzerine yaratıldığını unutmayın. Etrafınızda gördüğünüz herşeyin bir varoluş sebebi olduğu kesin bir gerçektir. Herşey gibi sizin ve sizle beraber tüm insanların da yeryüzünde bulunuşunun bir amacı vardır:

O, amel (davranış ve eylem) bakımından hanginizin daha iyi (ve güzel) olacağını denemek için ölümü ve hayatı yarattı. O, üstün ve güçlü olandır, çok bağışlayandır. (Mülk Suresi, 2)
güncel Önemli Başlıklar