bugün

bu dünyada değer görmek istiyorsan p.ç olucan demenin başka bir yoludur.Adam haklı beyler.
Doğru sözdür. Artık insanlar için en iyisini düşünmek, insanları mutlu etmeye calısmak, onlarla ilgi bağları kurmak vb. bundan sonra yapmayacağım şeyler. Insan gerçekten bencil olmak zorunda. Çünkü ne senin onu önemsediğin kadar seni önemseyen ne de bunlardan haberdar olan insanlar var. Herkes kendine yaşıyor. Bu dünyada ben merkezli olacaksın. Şimdiden kendisini önemsemediğim olursa bilsin ki bunlar benim cümlelerimdir.

(bkz: aha buraya yazıyorum)
goethe reis çok doğru söylemiş. aynı zamanda 'bazen düşünüyorum acaba dünya evrenimizin tımarhanesi mi diye' şeklindeki sözü de kalıp basılacak cinsten.
Goethe noktayı koymuş.

https://youtu.be/wN5BqCKO9DY
görsel
Bu yaşa kadar bu tanıma uyacak insan görmediğimden mütevellit at gözlüklü bir çıkarım. Kimmiş aq hassas kalpli insan. Kediye karşı hassas kalpli çıkarını, ideolojisini vs.isini beğenmeyen eleştiren insana karşı fırsat bulsa katil olacak.
Dünya aslında kötü insanlar için daha büyük bir cehennemdir, çünkü kötü olan şahıs kendinin farkında değildir ama yine de bir gün kimse tarafından sevilmeyip ,unufak olmuş kayalar kadar çok parçalanacağını bilir.
hayatın anlamının özeti olan söz.
goethe'ye atfedilen, onun mu emin olamadığım hiç de araştırmadığım ama gerçekliğini hayatımın her alanında neredeyse gün aşırı yaşayarak gördüğüm sözdür.

hassas, narin bir kalbim var. lisede alınganlığımla alay konusu olurdum hatta. o günleri geçtik geldik yirmi beş yaşına bu kalp hastalığını bi yenemedim. insanlara bakıyorum. kalpsizler, karaktersizler, yavşaklar, piçin önde gideni bazıları. ama bir şekilde bu insanlar bir şeylere tutunuyo birilerine yaranabiliyor. ben yaranamıyorum amk. iyi biri olmaya çalışıyorum. eksiklerimin, yanlışlarımın farkındayım. her zaman çözüm odaklı davranıyorum. yardımcı olmaya, kendimden parça verip karşımdakini tamir etmeye çalışıyorum ama yok olmuyo. Ne eğitim hayatımda ne iş hayatımda ne aile hayatımda ne sosyal hayatta ne aşk hayatında bir kişi de hakkımı teslim etsin ya. uğramadığım haksızlık görmediğim muamele kalmadı şu kısacık ömrümde. ben bunları hak edecek ne günah işlemiş olabilirim ya? yok abi benim gücüm kalmadı artık. bi annem var beni hayata bağlayan. onu üzmemek için yaşıyorum. ona bi şey olduğu gün bu çocuk kaçar. hadi eyv
doğrudur fakat yanacağımızı yandık ve cennete uyandık. sanırım.
Doğru söz.
Yaktık yine..
görsel

Direnişimiz devam edecek..
sosyal medya hassas kalpli inanlar için bir cehennemdir. ve ben burada çok üzülüyorum kalbimi çok kırıyorsunuz.
Çok ormantik bı hava oldu ver sisi alttan.
Türkiye de bir Duyar kasma sözü. Yaz geç millet konu ile alakalı sansın, kim ne bilecekki.
Ve ben o cehennemin odunuyum..
görsel
Dünya hassas kalplerde huzur bırakmayacak kadar kötülük, haksızlık ve zulüm dolu olduğundan doğru bir önerme.
Goethe'nin en güzel sözlerinden biridir. Cehennem boş, bütün şeytanlar burada. Çok anlayan çok yaşamaz.
(img:#2354417)
hayatın ufak çaplı saçmalık, ince düşüncesizlik, saygısızlık salgınında nefes alanların bazı konularda boşvermişlik ve görmezden gelme açısından uzmanlaşmış olduğunu belirten goethe sözü.
gerçekten de hassas ve duyarlı olmak insana giderek artan bir öfke dışında herhangi bir şey getirmiyor. yine de bu iyi niyetli olmamak gerektiği anlamına da gelmiyor. bazen boşverip yoksayacaksın işte. başka türlü yaşadığını hissedemiyorsun.
güncel Önemli Başlıklar