bugün

Kitaplarını okudum sevmedim. Bir daha da okumam.
Yaşamı boyunca herkes 'birini' bulur, ama 'birbirini' bulmak çok az insana nasip olur."

Sözünün sahibi ünlü türk düşünürü.
anlık olarak "Elhamdülillah Marksist-Leninistiz" (Bingöl Erdumlu'nun Anıları)" isimli yayınını izlediğim ve beni içine çeken zat. olaylar hakkında olan anlatımı, çok hoşuma giden zat.
çok boş yapan bir abimiz.
Felsefede nirvanaya ulaşırken

görsel
üsküdarlı ülkücülerdendi , boş beleş bilgisiz biriydi.
mhp ve ocak kullandı bunu bir ara hapse girdi orada erdi dinci oldu ,namaza başladı .

o zamanlar ülkücüler namaz -niyaz işlerinden uzaktı ,islamcıları hiç sevmezlerdi , haber aldığımızı göre cezaevinde epey bir benzetmişler bunu, akli melekelerini yitirmiş.

entelektüel ve ideolojik altyapısı olmadığından hep savruldu oraya buraya.

hep arayış peşinde arayan bulur mevlasını da belasını da.
yazdıkları, söyleşileri hani şu bir kelam edeyim da anlaşılmaz olsun aaa bak ne güzel laf etti anlamadık ama olsun güzel laftı ,olayıdır.
ülkücüden dinciden edebiyatçı zor çıkar bu çıkamamışlardan...
Videolarında ne dediği pek anlaşılmıyor. Tabii bu benim ondan daha az kitap okuduğumdan dolayı az bilgimden kaynaklanıyor olabilir de yalnız Müslüman'ı mı eleştiriyor yoksa islam'ı ilga mı etmeye çalışıyor bunu açık anlatamıyor. Artık onu gördükçe Ankara Mürted aklıma geliyor.
dehşet verici ufka sahip biri. tam on iki, böyle isabetli atış yapan nadirdir. dinleyin dinletin sevaptır efem. özellikle felsefe-din ilişkisi ile ilgili videoları müthiş güzellikte.
goygoyda usta...zavallı... ezik... bitik... mürted.
Ben ebru cündübeyoğlu ile karıştırıyorum.
Yalnız değilsin, ben de kendisini merhum Cüceloğlu ile karıştırıyorum arada, evet.*
Son videosuyla ayıp etmiştir

https://youtu.be/nWWOrAVona8
dilinin altında çok şey saklayan... bir cümleye sığdıracağı fikri 1 saat süründüren...
ısdırap olan bir felsefeci...

zeka var mı? bilgisi var mı? ağzı laf yapar mı? o biçim... saygı duyuyorum lakin biraz daha açık olsa bir şey kaybetmez.

kendisiyle oyalanacağıma giderim schopenhauer okurum tabi ben.
Dün youtube kanalında ateist olduğunu açıklamış eski ülkücü. Ateist oldum diyememiş ama o manaya gelen her şeyi söylemiş. Ocaktan ayrılanların başına gelenlerden ve zamanında kalemiyle desteklediği terörizmin kendisine musallat olmasından korkuyor sanırım.
dün akşam habertürk kanalı'ndaki elitist tavırları tam bir fiyaskoydu.

ayrıca; felsefe zamanın gerçekten akıp akmadığını tartışırken, kendisinin 1500 yıllık bir zaman zarfıyla inanç dünyasını mahkum etmeye çalışmasını yadırgadım doğrusu.
nereden prim yaparsa o tarafa meyleden bir şahıs.

ortam dincilerin prim yaptığı bir ortam ise dinci, komünist söylemlerin prim yaptığı bir ortam ise solcu, din karşıtı söylemlerin prim yaptığı bir ortam ise ateist filan olabilir. çok da iplememek lazım böyle adamları.

adalar'dan birinde yaşıyor, büyükada sanırım ikameti. yani zamanında parsayı toplamış, büyükada'ya yerleşip fuları takmış (yular da olabilir) şimdi de "ne desem de müslüman kitle bana uyuz olsa" derdine düşmüş. allah akıl fikir versin.
an itibarıyla youtube kanalında metafizik üzerine konuşan feylesof.
Kendi tivitlerini ritivitlemese iyi adam bence. Sonuçta düşünüyor.
bir önermenin doğruluğunu kabul ederek 1 saate yakın konuşabilir hoca, fakat doğru olarak kabul ettiği önermelerin pek çoğu zaman literal bir karşılığı yoktur. Örneğin Kur'an'ın peygamber döneminde yazılmadığını söylemesinin herhangi bir karşılığı yoktur. Hele bir de yazılmadığına dair bakara suresinin ilk ayetlerini delil getirmeye çalışması komik ve acıverici. "Zelike" diyor "heze" demiyormuş ,nasıl demiyor hocam nasıl demiyor. Tam 4 ayetinde "hezel kuran" diyor. Ayet numarası veririm de sen zaten biliyorsun, o halde üstünü örtme de insanların aklı karışmasın hocam
Saygıyı hak edecek kadar felsefi birikime sahip. Fakat bilimsel islam ve ve bu konu hakkında araştırma yapan insanları bir kalemde silmesi bence felsefi birikime sahip olduğu paralelde bilimsel literatüre hakim olmamasından dolayıdır. Şayet bilim naturalizmden ibaret olsaydı dediği haklı olurdu bilimsel islam çöp olurdu ancak bilim naturalizm değildir ve naturalistlerin tekelinde değildir.
zerre kadar eleştiriye tahammül etmediği doğru olmakla beraber iyi bir felsefecidir. yiğidi öldür, hakkını yeme. denebilir ki, "mecbur mu eleştiriye tahammül etmeye?" değil tabi. önemli olan işini doğru yapması ki bence yapıyor.

"eskiden şöyleydi, mahallesi böyleydi" tartışmaları geyik, buralara girerseniz söylediklerini kaçırırsınız.
bunu mu demek istedin?

(bkz: doğan cüceloğlu)
ebru cündübeyoğlu'nun akrabasıdır.
Deprem sonrası aforizma kasmış

görsel
boş boş aforizmaları ve sözleri olan bir balon.