bugün

Aynı apartmanda oturduğunuz, görgüden ve bir takım apartman kurallarından yoksun komşudur.

Çöplerin akşam 19:00 da toplanmasına rağmen, dövülesi komşu hergün erken saatlerde çöpü kapısının önüne bırakır ve evden çıkar.* komşu güzel dille son kez uyarılmak üzere kapısı çalınır:

- çöpünüzü bırakmışsınız kapının önünde, saat erken biliyorsunuz sıkıntı oluyor.
- biliyorum ben de zaten çıkmak üzereyim. *
- peki o zaman. *
- çat. *
aradan iki dakika geçer camdan dışarı bakılır ve komşunun dışarı çıktığı görülür. Elinde çöp torbası yoktur. dairenin kapısı açılır, komşunun kapısına bakılır.
çöp oradadır. çöp torbasının üzerine bir torba daha geçirmiştir. yaptığı bu nazik davranıştan dolayı kendisine sövülür sövülür, yöneticiye şikayet edilir.
insanın sinir katsayılarını yükseltecek derecede ses yapan, müzik,tv vb. aletlerin sesini yüksek seviyede açan kişilerdir.
apartmanın yola bakan bahçesine çöp döken karşı komşudur.
gitar öğreniyor olanlardır.
yan dairedeki çocuğun kafasını tırtıklı duvara çarpa çarpa sürte sürte parçalıycam off ya *
ayakkabılarını binanın koridoruna çıkaran komşu tipidir. üst kattaki eve çıkana kadar ayakkabıcı dükkanının tezgahı gibi geze geze çıkılmaktadır. bir de elektrikler kesildiğinde ayakkabılara çarpa çarpa inmek zorunda bırakır. ölüm tehlikesine atar insanı. onların yüzünden ayakkabı hırsızlarının çoğalmasını istiyorum.
sanki kemer country'de oturuyormuş gibi triplere giren komşudur.

karşı apartmandan bir boş işler müdürü, soğuk bir akşam vakti çöplerden karton toplayan bir gencin başına dikilmiş, iki saat huysuzlanıyordur.

"burası bahçe değil, apartmanın önü yani.. bunlarla uğraşma, başka çöpten al, hem ne ayıklıyorsun bakayım.. vır vır vır..."

adam sanki o işi zevkten yapıyor, elleme işte, herkes iki lokma ekmek peşinde. *
koskoca bahçe varken apartmanın içinde daire kapılarının önünde futbol oynayan çocuklara sahip olan ve bunun eğitimini onlara verememiş komşu tipidir.
gecenin 1'inde yaw yeter çoştuğunuz azıcık uyuyayim yarın allahın cezası işe gitmek için saat 6'da kalkacak diye derdinizi anlatmaya çalışmanıza rağmen saat 3'de hala o karga sesiyle kahkaha atmaya devam edip son ses müzik dinleyen komşu tipidir.
* *
sizin bebek çok ağlıyor.
oğlum sana ne lan bebek ağlıyorsa bize ağlıyor sizi ne ilgilendirir?
oturulan dairenin gelen giden çizelgesini tutan,okul ve dershaneye gidiş geliş saatlerini hesaplayan,gizlice kapı deliğinden değil açıkca kapıyı açıp gözetleyen,hiç çekinmeden çat kapı sizde olan ve utanmadan gördüklerinin dedikodusunu yapan bir komşu tipidir.

(bkz: düşmanımın başına vermesin)
çocuğunu ödevini yapmam için gönderen kadındır. yahu ben nasıl yapayım o bebenin ödevini geçti benden o işler. yapamam dediğinde de saf saf bakar bu komşu hiç hoş değildir.
hafta sonu sabahın köründe elektrik süpürgesini çalıştıran, yerlerle birlikte beyninizi de süpüren komşudur.
afedersin sikişip sikişip çocuk doğurup terbiye vermeyen komşu tipidir. apartmanda bağıra bağıra gezerler, oyun oynarlar, çöpleri asansöre atarlar ! ne annesi ne babası "yapma oğlum, yapma kızım" demez !
(bkz: üst kat komşum)
(bkz: 2 kız arkadaş)
*:
-dreeaaam oooon! dreaaaam oooon! dreaaaamm oooon! everything will coooomee truuueeeettth!
*+yukarıda hayvan mı besliyonuz lan!
banyodan alt komşuya akan suyu tamir etmeye eve ustanın gelmesi, banyoyu kırıp dökmesinden sonra bir teşekkür bile etmeyen komşu.
gecenin üçünde inna dinleyen komşudur. iki geceden beri çakımı cebime atıp kapılarına gidiyorum sesi kısın diyorum kısıyorlar. niye kısıyorsunuz lan? adam gibi arkadasında dursanıza yaptığınız işin. 'yok müdür biz son ses müzik dinleyeceğiz bu gece' desenize lan bana.
günün hangi saati olursa olsun genelev çalışanı edasına gülmekten vazgeçmeyen tiplerdir.
parkelerin üstünde 45 numara takunyayla dolaşan küçük çocuğu olan komşulardır.
-jessie annem sizden varsa 2 domates istiyo .
-al canım selam söyle nimet hanıma .
5 dakika sonra...
-soğanınız var mı annem istiyoda .
-var bekle getireyim .
10 dakika sonra...
-annem varsa 5 tane biber rica ediyo .
-tamam vericemde annen ne yapıyor da bu kadar şey istedi .
-menemeeen .

gelde aşağıya sefer düzenleme market mi lan burası ?
üst komşumdur.
4 kişiler. baba, kız çocuk, erkek kardeşi ve babaanneleri. babaanne hayatımda gördüğüm en büyük göğüslere sahip olan yaşlı başlı meme başlı kadındır. abartmayacağım efendim bir göğsü iki basket topu çapında üç standart silindir uzunluğunda yedi beygir güc.. abartmayacaktım. ben bu iki kardeş kadar gürültülü ve baba kadar içki içen adam görmedim. her gün içip standart olarak gece 4'te ayılıp kusma sesleriyle beni de uyandıran adam aynı zamanda 18-20 zaman aralığında müslüm gürses ve çoğunlukla ferdi tayfur dinlemektedir. küçük oğlu rahim, 15 yaşında 3 ay önce motorla kaza yaptı kafası parçalandı hala motor kullanıyor. büyük kızları benden 2 ya da 3 yaş küçük düzenli olarak ismail yk dinliyor ve bence hilal cebeciyi örnek alıyor. sık sık kardeşi ve babaannesi ile kavga ediyorlar. ayrıca babaanne en ufak bir gürültüde balkondan aşağı baston sarkıtma, kapıyı çalıp bastonunu oynatarak bağırmak suretiyle seni bastonla döverim mesajı vermek gibi hadiselere sebep oluyor. işte ben böyle bir apartmanda o üst komşunun altındayım. bazen öyle zıplak sesler geliyor ki babaannenin tavanı delip üzerime düşeceği konusunda kabuslar görüyorum her seferinde memeleri arasında nefessiz kalıp öldüğümü görüyorum. *
keserim topunuzu diyen komşu bunlara tipik bir örnektir.
sağa sola eziyet çektiren kendini polat alemdar sanan genelde yaşlı olan gereksiz tiplerdir.
edit:alt komşumdur dövdüm rahatladım uzun süredirde sesi soluğu çıkmıyo bir kaç gün polisle sorun oldu ama sonradan hallettik. mahalle rahata erdi amk
normal müzik sesine tepki verip şikayet eden, iş kendine geldiğinde ; seks sırasında çıkardığı iğrenç sesleri '' özel hayat '' olarak nitelendiren bulgar aşiftesidir. Evet Kedilerde ses çıkarıyor ama hayvan oldukları aşikar.
iki akşamda bir oturmaya gelen ve arada gelmesin diye siz gittiğinizde de hadi size geçelim mi diyebilen komşudur,
lanet olsundur b.s.g demek istediğimdir.