bugün

Kesinliği kanıtlanmamış bir ibare. Yanlış mı ya da doğru mu bilinemeyen önerme.
Ya cennette cehennem de burasıysa?
islami teröristlerle cennete gitmekten iyidir. ayak kokar lan orası.
Eğer Allah bunu gerçekten gerekli görseydi mutlaka kitapta yazması gerekirdi ama dövmeyle ilgili bir ayet ben göremedim henüz.
allah mevzunun biyolojik kısmıyla pek ilgilenmez.
su derinin altına inmiş inmemiş o önemli değil. önemli olan gerçekten onun rızası oldun diye abdest aldın mı almadın mı? temizlendin mi temizlenmedin mi?

yoksa kıyametle beraber bütün suni hedeler zaten yok olacak. takılar, dövmeler... kimse mahşere dövme götürecekte değil yani.
Sadece ayda bir kere o da seviştikten sonra duş alanların, ıslak ayağa aynı çorabı 5 kere giyip çıkaranların abdesti bahane ederek müneccimlik yapmaya kalktıkları konu.
Siz kahin misiniz? Kimin cennete gidip kimin gitmeyeceğini nereden bilebiliyorsunuz?
angelina jolie ile aynı yerin yolcusu olmaktır. Size de bülent arınç ile cennetinizde mutluluklar.

(bkz: al cenneti çal başına)
cahil beyanı neden bu kadar ciddiye aldınız anlamıyorum.
Yanlış bir düşüncedir. Cehenneme gidip gitmeyeceğimize bir tek ALLAH karar verir.
Cehennem var mı ki gidelim?
gidip gitmeyeceğini yaradan bilir fakat günah olduğu aşikardır.
(bkz: bugün yine allah oldum)
Yaratıcıya inanananların kullanırlarsa büyük günaha girebileceği tümce.
Siyasetçiler dururken bizim yanacağımızı sanmıyorum. Yani Umarım öyle olur. Yoksa çok üzülürüm.
görsel
90+3'de cenneti kaçırmak.
Yine kendini allaha ortak koşan bir yazar beyanıyla karşı karşıyayız dedirten basliktir. Herkes bir karar mercii olmuş bu nasıl bir hayat nasıl bir kafadir? Bırakınız insanları. Herkes önce kendine cekiduzen versin.
insanların cennete ya da cehenneme gideceğini, ne zamandan beri başka bir insan belirliyor. Bu konuda bir ayet yoktur. o halde emin olunarak bir yorum yapılamaz. Sen dövme yaptirmanin yanlış olduğunu düşünüyorsan yaptırmazsın, Fakat yaptıran birine de cehenneme gideceksin diyemezsin.
Dövme deri altına yapılır ve gayet su geçirir eğer geçirmeseydi o bölge çürürdü. Ayrıca sigarayla eşdeğer günahı olacağını düşünüyorum. Sigara da allahın size verdiği bedeni bilerek zarara uğratmak ve hatta sonucunda ölmektir.
adam yaptırmış vakti zamanında sonra tövbe etmiş. çıkartmaya filan uğraşmış. ayrıca saklıyor, göstermiyor, pişman adam/kadın.
namaza başlamış. umulur ki allah (c.c.) onu affetsin..
dövme abdeste engel değil tamamda büyük günahtır yaptırmak sebebi ise vücuduna bilerek acı çektirmekten kaynaklıdır.
m*slüman safsatasıdır. kale almayın ve dalganıza bakıp dövmenizi yaptırınız. efil efil kudursunlar.

cehennem diye bir yer yoktur.
Sadece dövme yaptırıldığı için cehenneme gönderecek tanrıya merhamet yüklemek ne kadar doğru? Benim inandığım müslümanlığın tanrısı bu olamaz,

Not: dövmem yok ve dövme sevmiyorum.
4 tane var cehennemden iyi bir yer kaparım umarım.
dövmesi olmayanlar da gideceğine göre çok da fark ettirmeyen durum.