bugün

Kendi bedeni hakkında istediği kararı vermiş insanlardır. ikinci şahıslara konu hakkında bok yemek düşer.
Tüm hayatınızı dini kurallara uygun yaşıyorsunuz da sıra gusül abdestine gelmiş gibi tatava yapmayın amnskm. isteyen istediği boku yesin, bırakın herkesin hayatına yorum yapıp, fetva vermeyi..
not. Dövmem yok.
Öyle deme belki pişmanlardır.
eskiden bir tarzı yansıtırdı dövme yaptırmak,
şimdi tarz sahibi olmak dövmesiz olmayı gerektirir.
gerçek dövme derinin altına yapıldığı için abdesti engellemez ama geçici dövme derinin üstüne işlendiği için abdesti engeller, yani abdestten yana sıkıntı yoktur ama vücudu değiştirmenin günahı nedir bilemem onu allah bilir ha şuana kadar hiç dövme yaptırmadım, yapmayı da düşünmüyorum dövmeli insanlara karşıda bir önyargım yok. bazı yazarlar yanacaklar gibi itham lar kullanmış hiç hoş değil kimin yanıp yanmayacağını allah bilir, bunun gibi islamdan soğutucu ithamlar dan kaçınmak gerektiğini düşünüyorum .
Sahip olduğu en değerli anısını ömür boyu taşımak isteyendir.
velinimettir.
Geniş insanlardır. Biraz tedbirli davranırım bu tiplere daha çok.
Geçici dövmeyi anlarım da kalıcı dövme yaptırmam vücuduma yakışmıyor zamanla estetikliğini yitirdiğini düşünüyorum. Beyaz tenli bayanların sırt ya da göbek-bacaklarına yaptırdığı dövmeleri hoş buluyorum ama yıl olmuş 2018 yüzlerce lira verip koluma ejderya-kurt-köpek resmi yaptırmam şahsen.
Dövmelinin derdi yobazı germiş.
içinde bulunduğum güruh. Bağımlılık yaratıyor bu meret. 4. yü düşünüyorum şuan.
Abdest? Başka bir yerinde var mı? Bir kez yaptırınca duramıyormuş insan doğru mu? Vb gibi bilimum saçma soruya maruz kalırlar.
hüküm allah'ındır. kimin yanacağına, kimin rahmetinden faydalanacağına ancak o karar verir.

dövme nedeniyle kişinin cehennemlik olacağına dair tek bir ayet getirin, sözlükte eşek olup, anırırım.
yoksa, anladınız siz onu.
karışan yok zaten herkes görüşünü belirtiyor.

isteyen gtne yaptırsın..
dövme yaptıran hayvan var sanki amına koyim . cehennemde çüyür çüyür yinöcöklör öbübübübü . sanane lan yaprraaam??
herkesin dövmesine kimse karışamaz.
cehennemde cayır cayır yanacaklar.
allah ıslah etsin bunları.
Entryleri okuyorum da yok "vurdurur" yok "cehnnemde yanar" yok "travma geçirmiş" ...

Entrylerinizde ne bir bilgi var ne de doğru düzgün düşünceler , önyargıdan başka...
Keşke biraz daha mantık çerçevesinde ve saygılı konuşsanız.

Henüz dövme sahibi değilim, hayatıma anlam katacaksa neden olmasın?
insanların hayatta değerli bulduğu şeyleri vücudunun bir köşesine kazıması bana pek de ürkütücü , iğrenç gelmiyor.
Hoşlanmam. Nedense itici geliyorlar gözüme.
40 yil araliksiz namaz dahi kılsalar cehenneme odun olup cayır cayır yanacaklardır.
Buyrun benim.
bu tür konulara takılan insanların ciddi anlamda psikolojik sorunları oldugunu düşünüyorum.
şöyle kolumu sıvayımda herkes dövmemi görsün .

vay enayi vay .
cehennemde cayır cayır yanacaklar. kafir işidir.
Dövmenin de bir karizması vardı taaa ki varoş kesimlerin kekolari da buna dahil olana dek.

Elinin isaret parmağı ile baş parmağı arasındaki kısımına akrep,karafatma tarzında böcek dövmesi,dirseği ile bileği arasındaki kısımına 'canım anam yada isyankar sözler yazdiran'
Pazu kısmına kertenkele,kuru kafa ya da oklu yaylı olacak şekilde boktan şekiller çizdiren bu tipleri gördükten sonra dövmeye elit bir anlam yükleyebilirseniz buyrun yükleyin.
bence güzel duruyor.
görsel