bugün

aşırı şekilde çabalıyor, kazanmak istiyor, buna rağmen kazanamıyorsa zeka geriliği mevcut olan insandır.
muhtemelen, puani 4 yillik bir üniversiteye yeterli olan fakat istediği bölüm olmadığı için tercih etmeyen insandir, şansını bir dahaki sene deneyecektir.

o değil de sol framede başlığı ilk gördüğümde "ahanda kesin cool adam başlığı lan bu" dedim ve nitekimde öyle çıktı. hıyar, nasil da yerleşmiş zihnime sinsice..
140 üniversitedeki onca 4 yıllık bölümlerden birine yerleşemeyen insana halk arasında kibarlıktan verilen sıfattır. kibar olmadığımız zamanlarda kendisine mal öküz gibi bilimum zamirleri de kullanıyoruz.

istediği bölüm olmayıp tercih yapmayanlar elbette bu kategori dışında ama puanı hiçbiryere yetmiyorsa kusura bakmasın da ben ona salak derim!
özel üniversite kazanan insanla eş anlamlı olan cümle
(bkz: ben)

edit: eksileyen arkadaşın özel üniversite öğrencisi olduğu aşikardır.. niye yediremiyosun kendine kardeşim adam gibi okul kazanamadık özele girdik.. insanın kendini görmesi lazım biraz
bir büyük boyu da dört yıllık üniversiteyi bir türlü bitiremeyen insandır herhalde.