bugün

beş beşliktir.
eğitim sistemimiz üç dörtten ötesini kapsamamaktadır - bu sebeple, nasıl oluştuğunu merak ediyoruz. ilginç bir varlıktır.
"kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma!" sözünü hayat felsefesi haline getirmiş zat.
böyle bir insanının olmadığı söz konusudur. Bu dünyada inançsız olup da dört dörtlük olan kim vardır ki, insanın dört dörtlük olması inançla sağlanır, hırsızlık yapmayan, adam öldürmeyen, kimsenin hakkına tecavüze yeltenmeyen, yardımlaşmayı seven insanların ateistim demesi ise farklı bir durumdur, çünkü tüm bu şeyler islam ahlakının ve diğer dinlerin ortak özelliğidir ayrıca insan olmanın da gereğidir. Aslında ateist diye bir topluluğun olması da gülünçdür, çünkü inanmayan insan, inançsız insan yoktur. Ateist olduğunu söyleyenler ise dinlerin bazı inançlarını uygularlar ve yaşarlar.
tanrı'nın özgür iradesini kullanmasını istediği ama kullanınca da öbür tarafta yakılacak olan insandır.
dört dörlük ama ateist insandır.
ama? Ateist olmak bir eksiklik midir ki ama? Dört dörtlük adam olmanın önünde engel midir? Ben ne müslümanlar gördüm türlü günaha girip öbür tarafta cennete gideceğini sanan. Ateist olmak da müslüman olmak da "adam" olmak için bir engel, artı değildir. Yeter ki insanlıktan nasibini alacak fıtrata sahip olsun.
insani değerlerini korumayı başaran inançsız birisi, insanlara zarar veren veya yalan söyleyen bir dindardan çok daha değerlidir.
dört dörtlüktür.
gerçi romansa, dokuz sekizlik olabilir.
dört dörtlük değildir. akıl noksanlığı vardır.
hemen deist olsundur cehennem cezasında indirim yeme ihtimali doğar belki.
güncel Önemli Başlıklar