efenim avrupa'da adet bu. bilmiyorum nasıl yiyiyorlar bunu ancak adamlar dönerin içine mayonezinden tutun havuc'a ordan patates kızartmasına kadar ne var ne yok dolduruyorlar. üstelik bu fix menu.
yani mesela bir dükkana gittiniz ve döner istediniz eğer adama dönerin nasıl olacağını söylemez iseniz içine mayonez havuç ve patates kızartması + ismini hatırlamadığım bin türlü yeşilliği dolduruyor.

türkiye'de nasıl baba bu işler; adam döner etini koyuyor domates sogan falan birde isteğe bağlı dönerin dibine birikmiş yağa ekmeği banıyor. şimdi biz ne bilelim avrupada ki adeti efendim geldik buraya bir dükkan gördük girdik içeriye selamun aleyküm ağalar deyü lafa girdik bir döner hacu diye isteğimizi yaptık oturduk bir masaya ağzımızdaki şoortları silip etrafı izliyoruz arkadaş kilolu olduğundan önünde bulunan peçeteleri kemiriyor falan derken geldi efenim dönerler..
abooo içi tıka basa bir şeyler dolu lan içine bir baktım adam ne varsa doldurmuş.. döner değil manav dükkanı mubarek. mayonez var lan her şeyi geç.

dönerin içinde mayonez olur mu? oluyormuş valla ben gördüm.
neyse efenim ustaya dedim hacı bunun içindeki mayonez ve patates kızartması mı yoksa ben halisinasyon falan ne varsa onu mu görüyorum?
adam pişmiş kelle gibi ''eki eki eki o mayonez ve patates kızartması öyle yiyiyorlar burada'' demez mi? nevrim dönmüş bayılmışm ayıldığımda nedenini sordular dedim çok aç olabilirim ama bu ihaneti kaldıramadım.
lan mayonez o güzelim şeyin içine konulup mundar edilir mi?
bunu nasıl yaparsınız.
faşizan damarım kabardı dükkanı dagıtacaktım ancak ortam musait değildi cünkü adamlar kalabalıktı dayak yiyebilirdim..
antakya'da hayatımda yediğim en güzel dönerin içinde de vardır. psikopatlık değil damak tadını bilen insandır o.
dönerin içinden fışkıran mayonez-ketçap-hardal üçlüsüyle başa çıkmayı başarabilecek kadar psikopattır, evet. damdaki deli'nin ilk doğru tespitinin öznesi olma özelliğini de taşımaktadır kendisi.

hacı kaç kere döktüm kravata gömleğe. artık acı sos, patates, turşu ve belki de hardal koyduruyorum. çok da güzel oluyor.
dönerimiz özellikle dürüm olarak yenecekse, ketçap ve mayonez koydurmak elzemdir. farzdır, sünnettir.

rahmetli dedemin deyimiyle, mayonez ve ketçap dönerin pezevengidir..
Tüm olmaması muhtemeldir.
(bkz: Lahmacunu çatalla yemek)
bir kere o eşşiz tadı aldıktan sonra müptelası olup bir daha bırakamayan insandır.
hiç olamadığım insan tipi donerde ne işi var mayonezin dediğim gıpta ile baktığım insan.
kokoreçin içine mayonez konulmasından daha normaldir. ayrıca lezzetlidir lan.
psikopattir iste. allah bilir bu mantiyi da ketcapla yiyiyordur.
antalya'da kapalı spor salonunun yanında fantasia cafe vardı(r). orada yapılan tombik dönerin olmazsa olmazıdır ketçap mayonez. hele biraz turşu da ekletirseniz tadından yenmez o döner.

tanım: psikopatlık filan değil efendim gayet damak tadına sahip insan davranışıdır bu.
(bkz: bir tatlandırıcı olarak mayonez)
bariz yağ be kardeşim.
(bkz: pilava mayonez sıkan adam)