bugün

Tam terkedecekken seni yani,Gözyaşlarımı sildim önce elimin tersiyle,Öfkeli bir adam gibi doğrulduğum, düşürdüğün yerdenBakışlarımda cinayet lekesi,Dişlerimde gıcırdayan kapı sesi..Vazgeçtim dedim !Bağırdım,Ben vazgeçtim.Sen git.Gidiyor musun ? Git,Ben ayrılmıyorum. Ben öğrenirim,Öğrendim, sen yokken sanki yüzündeki kusursuzlukları izler gibi uyumamayı.Öğrendim, benden kaçırdığın gözlerini aklıma çiviledim.Öğrendim, hayal değil. Hep yanyanaydık.Ben ağladım, sen öptün.Ben bağırdım, sen öptün..Ben özledim, sen öptün...Sen sarıldın bana !Çaresizdim ama sensiz asla.Şarap haram mı ?Haram.Haram mı küfretmek, adam öldürmek ve hatta intihar etmek !Haram.Öyleyse dedim,Gözlerinin elasından başka renkte haram, mavi haram, yeşil günah..Ve terin damlayamayacaksa tenime,Haram, başka bir elin parmakları saçlarıma.Sana ait olmayan ne varsa,Hepsi günah.Cennetten kovulmuş sayarım kendimi, başka bir kokuyla uyanırsam bir sabah.Sen şimdi gidiyor musun ?Gidemiyorsun !Ben ayrılmıyorum.Öğreniyorum..Öğrendim, milyonlarca kadınla sevişsende, gülümseyerek uyanmayı yanında..Şarkılar tuttum,Biri benden sana, biri senden bana.Hepsini dinledin benimle, bak inan bana.Ben ezberledim bir kaçını hatta, öptün, unuttum sonra..Düğmelerini ellerimle açtım beyaz gömleklerinin,Üzerime giydim, ellerinle ilikledin.Sırılsıklam olduk geçen gün aynı yağmurda,Sakallarından damlayan suyu biriktirdim avuçlarımda.Çok üzüldük yalın ayaklı bir oğlan çocuğuna.Hayal değil.Hep yanyanaydık..Çaresiz olabilirim, korkak hatta.Ama sensiz asla.Ayrıldık mı sanıyorsun ?Daha az önce,iyi geceler dedim sana,Ve günaydın sevgilim.Ve şimdi öyle bakma bana, kirpiklerini gözlerimden kıskanırım vallaha.