1. ?.
  eskilerden, kalasiklerden günümüz filmlerine kadar yapılan bir pul koleksiyonu gibidir içlerinden çıkartır, çıkartır izlersin ruh haline göre.

  gazetelerin seri halde verdiği vcdlerden bugün ki dvdlere. hababam sınıfı serileri, eşkiya, vizontele, propaganda, ve şimdilerin plajda, kutsal damacana, 120, recep ivedik, gora v.s yani piyasaya çıkmış iyi diye aldığın filmler kötü çıkanlar süper manyak olanlar ve yabancılar.

  346 film biriktirmek zaman aldı bazıları arkadaşlardan ödünç alınıp geri verilmedi toplasan 25 tanesi orjinaldir geri kalanları işte siz düşünün. * en kötüsüde ödünç alıp vermediklerin yanı sıra ödünç verip alamadıkların... *
  ... kuntayi kinteleyen adam
 2. ?.
  bir takıntı ve tutkudur. kimine gereksizdir, kimine göre hobidir.
  ... elmali kurabiye
 3. ?.
  5 yılda 600 adet biriktirebildiğim tutku dolu hobidir. Yıl başına 120, ay başına 10 ortalama ile duruma el atıldığında anlıyorum ki çokta fazla birşey biriktirememişim. *
  2 ... deagressive
 4. ?.
  taşınabilir hard disklerle birlikte kaybolmaya yüz tutmuştur...
  ... umutsuzlukmu
 5. 1.
  alışveriş sitelerindeki rağbete bakılarak meraklısının çok olduğu anlaşılan hobidir.
  ... madcow
 6. 2.
  uzun zaman sonra arşivlenen dvd sayısı unutulur ve o kadar dvd güme gider. neticesinde gereksiz işler bütünüdür.. yapmayın..
  ... jonktrelda
 7. 3.
  bu aralar kafayı taktığım.

  ne zaman dışarı çıksam, illa ki d&r'a girer oldum. girdim mi de, 1 saatten az kalmıyorum. dvd bir yana dursun; blu-ray filmler de alıyorum. kült yapımları blu-ray versiyonuyla izlemek, ayrı bir keyif. ek olarak, blu-ray fiyatları eskisi kadar pahalı değil. 20-30 liraya bir çok film bulabilirsiniz.

  bunun dışında, müzik arşivim de oldukça genişledi diyebilirim. istesek biz de internetten indiririz; ama olayın özü başka. sevdiğin, ruhunu okşayan müzikleri yapanların emeklerinin karşılıklarını vermen gerekir. ayrıca cd'leri arşivinde görmek zevk veriyor be. belki de ilerde çocuğunla paylaşacaksın bu zevklerini.
  ... yrd doc dr hamdi poncikoglu