bugün

diyelim çok sevdiğiniz bir eşiniz; hayat arkadaşınız var.

öyle ki taparcasına seviyorsunuz onu, ama bakıyorsunuz ki artık o kadına karşı kendinizi çok yetersiz ve güçsüz hissediyorsunuz bir erkek olarak.

sonra karşınıza daha hayat yolunun başında 19 yaşında sevimli şeker bir kız çıkıyor ve kalbiniz onu her gördüğünüzde küt küt atmaya başlıyor ve küçük küçük flörtler gelişiyor aranızda;

o kadar ki yuvanızı yıkıp o kıza evlenme teklif etmeye kadar götürmüşsünüz işi. o kız da size karşı boş değil tabi.

eşiniz bu durumu öğreniyor ve farkında siz de yaşınıza başınıza bakıp bu işten vazgeçiyorsunuz *.

işte bunu sineye çekmek gerekir mi bu aldatma sayılır mı sorusudur.
** *
aldatmadır. aldatmak illa yatakta olmaz. başkasına gözünün kaydığı an aldatırsın. ki bu iş flörte kadar gittiyse komple aldatırsın. bundan sonra eşinden sadakat bekleme denilecek sorunsaldır.
cevabını benim de merak ettiğim sorunsaldır.
- duygusal aldatma aldatma mıdır ismail?
+ duygusal derken?
- şimdi ben diyelim ki hatunun bacaklarını omuzuma aldım, gidip geliyorum ama bu sırada eski aşkım nuray'ı hayal ediyorum. bu aldatma mıdır?
+ cevdeett!
- efendim?
+ sitrit!
- efendim?
+ siktir git lan!
değildir. çünkü insan aynı anda iki kişiyi sevemez. eğer duygusal açıdan bir başkası varsa zaten var olan ilişki bitmiştir.
aldatmadır.
kendisi yanında ama aklı hep başka yerdedir. öyle ki ne konuştuğunu dinler. ne de sorularına adam akıllı cevap verir.
cevabı evet olan soru.*
(bkz: sorunsal değil sorun o)
(bkz: sorunun yosun tutmuş hali sorunsal)*
asıl duygusal aldatma aldatmadır. fiziksel aldatma olmaz. ihtiyaç giderme olur.
hem de aldatmaların en beteridir. bir insanı deşmek için birebirdir. deşmek istediğiniz biri varsa buyrun.
aldatmadır tabi ki. ilk önce evi ve arabayı üstünüze yaptırıp sonra sözleşme imzalatıp boşanılmalı. * * *
aldatma dediğin başkasıyla yatıp kalkmayla olacak değil ya sadece. eşin,sevgilin varken fikren başkasını düşünüyorsan zaten aldatmışsın da haberin yok. eşine yazık.
kişi empati kurmalıdır. eğer bu aldatma aldatmaysa o zaman aldatmıştır.
Bu sorunsalı kişinin kendisi daha iyi bilmekle beraber buna karar verecek olanda yine kişidir.
Aldatmanın boyutu olmaz, aldatmadır işte.
aldatmanın dibidir, hasıdır, en koyanıdır.
aldatmanın daniskasıdır.
cinsel aldatmaya kıyasla daha net aldatmadır.
Duygusal aldatma diye bir olay yoktur.Eğer ki kişi sevgilisini veya karısını-kocasını aldatıyorsa zaten sevgisi çoktan bitmiş,biraz uzatmalarda takılayım demiştir.yol ver ve sen boynuzlarını parlatmaya başla kardeşim.