bugün

doyurulması en zor olan açlıktır. pekçok insanın arayışı budur. hele kadın erkek ilişkilerinde, eksikliği çok kötüdür. sağlıklı bir cinsel hayatın temeli, duygusal açlıkla atılamaz çünkü.
hatun kişilerde olması durumunda sonunun motorluğa kadar gittiği görülmüştür.
her geçen gün sarmaktadır bizleri.

nazımın dediği gibi;
"yaşarsın, kalbimin kızıl saçlı bacısı.
en fazla bir yıl sürer yirminci asırlarda ölüm acısı."*
geleceği olmayan bir aşka dur demenin arttıracağı açlıktır.
sonrasında daha kötü üzülmek var çünkü.

sevenler niye ayrılır derdim,
sevdim, sevildim ama ayrıldım.
açlık şiddetlenir gün geçtikçe, eskisi gibi,
ama sabır.
sabır.
sabır.
sabır.
sabır.
sabredeceksin cevat.
aldatmayla ve durdurulan aşkların arasına sokulan bir kadınla/adamla giderileceği zannedilen açlıktır. bu açlığın sebebi gene asıl sevgililerdir, ve olan second hand man'lere women'lara olur(ikinci el adam, kadın).

nefretlerle hatırlanacak bir kullanışla biter. aslına bakarsan, yeni ayrıldığını öğrendiğin bir kızla/erkekle niye çıkıyorsun bok mu var? diye düşünülebilir ama gönül bu, ota da boka da konar. durduramazsın.

secondhand man acınası durumlara düşer. fakat kimsecikler önemsemez onun yaşadıklarını. bunun en güzel örneği severek izlediğimiz dizi melekler korusun'da vardır. biz sarp'a kılız. çünkü süper aşıklara çok kötülükler yaptı. peki niye yaptı? ayıp değil mi secondhand man durumuna düşmedi mi zavallı çocuk? hadi düştü, bi de diğer uzun saçlı kılpaçino çocuğu da hapse girmesinin sebep oldu. peki elinizi vicdanınıza koyun çocuğun hapse girme sebebi sarp mı yoksa o kevaşe ruhlu kız mı?

diyeceğim odur ki duygusal açlık çok tehlikelidir. görüldüğü yerde başı ezilmelidir, ezilemiyorsa da tüm güçle tam güç kaçılmalıdır. maazallah.

(bkz: bir kadın tarafından kullanıldığını anlamak)
(bkz: secondhand man)
açlık; bildiğimiz anlamda acıkma olarak kullanılıyor ve 2'ye ayırmışlar: duydusal ve biyolojik açlık diye.

--spoiler--
2005 yılında amerikalı psikoterapist cynthia power; 500 hastasına yemek yedikleri zaman kendilerini nasıl hissettiklerini sorarak özel bir günlük tuttu. araştırmasının sonunda da belli gıdaların belli durumlar neticesinde tüketildiğini keşfetti. işte power'ın keşfettiği gerçekler ve nedenleri...

"canım peynir ve tuzlu kraker çekiyor."
bu ne anlama geliyor?: "kafam karışık ve hayal kırıklığına uğradım."
"canım et ürünleri tüketmek istiyor."
bu ne anlama geliyor?: "sinirliyim."
"canım dondurma yemek istiyor."
bu ne anlama geliyor?: "huzura ihtiyacım var."
"canım kahve ve çikolata çekiyor."
bu ne anlama geliyor?: "çok mutsuzum ve ilgiye ihtiyacım var."
"bol miktarda mısır gevreği tüketmek istiyorum."
bu ne anlama geliyor?: "çok stresliyim."
"canım pasta yemek istiyor."
bu ne anlama geliyor?: "kendimi yalnız hissediyorum."
--spoiler--

karnınız acıktı mı? canınız ne istiyor?.....
aniden acıkan karın duygusal açlığın belirtisiymiş, gerçek açlık yavaş yavaş hissedilirmiş, geçmiş olsun.
doyum noktasına varınca acı vermeye başlar.
freud'un psikonevroz undan sonra ortaya çıktığını tahmin ettiğim açlık şeysi. kadınlar hormonlarını da bahane edip duygusal dünyalarında rahatça yaşayabilmektedirler bu yüzden. *
death metal dinleyerek tatmin edebileceğin açlık hissi.
öfke ve kızgınlık duygularını ifade edemeyen insan, ısırıldığında ses çıkaran çıtır yiyecekler yeme arzusu duyar. anne sevgisine ve şefkate ihtiyaç duyan kişi puding gibi yumuşak, tatlı, kremalı yiyeceklerle; baba sevgisini, güven ve destek ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişi patates püresi gibi tuzlu ve doyurucu yiyeceklerle duygusal açlığını bastırmaya çalışır.
gerçekten aç olmadığınız halde, burnunuza güzel kokular geldiği ya da yiyeceğin görünümü iştah açıcı olduğu için ağzınız sulanmaya başlamışsa bu fiziksel açlık değil duygusal açlıktır.
tok olduğun halde yemek yeme isteği duyuyorsan sebebi duygusal açlıkmış.
*
https://www.youtube.com/watch?v=ogV8HvXQcTU
emocu gibi arabesk şarkılar dinlettirir.
Çocuklukta, aile bireylerinin bu durumun oluşmasında katkısı büyüktür.

Bu açlık yüzünden kişiler genellikle yanlış seçimler yaparlar.
Bugüne kadar karşılaştığım çoğu insanın duygusal açlığının sebebi ailesiydi maalesef. Temelde sizi beslemesini beklediğiniz ilk alanda aç kalınca dışarıdan ummak ve karşılamak zorunda kalıyorsunuz, ki bunun yetmediği ile karşı karşıya kalınınca da büyük hatalar yapılıyor. Aşabilmek, kabullenmek kişi için en sağlıklısı.
Cinsel açlığın köpeğidir.
Edük: neyi eksiledin ki Romeo?
insanlara her şeyi yaptırabilecek lanet bir şeydir. Duygusal açlık çeken kişiyi tatmin edebilirseniz onun efendisi/sahibi dahi olabilirsiniz.
stres kaynaklıdır, çok fena kilo aldırır bu sefer kilo alma stresinden yine yemek yersiniz ve döngü.
Fiziksel anlamda hiçbir açlığım olmamasına rağmen şu an yemek yeme isteği bastırıyor.

Az bir şey üzgün olayım. Anında bu istek pik yapıyor. Abv duygusal açlık.