1. 1.
  mevcut türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının büyük bir kısmı.
  2 -1 ... milyoner
 2. 2.
  cia'nin oluşturmak istediği ve başardığı toplum. aslında bu toplum bunu hak ediyor. ortada bir adaletsizlik yok. kuzey güney bugün müydü la?
  1 ... anambunelan
 3. 3.
  acı gerçeğimizdir. memleketin hali içler acısıyken, günde ortalama 10 şehit verilirken herkes duyarsızca davranmaktadır. bunu söylediğiniz zaman alacağınız cevap daha da sinir bozucudur: 'ne yapalım, şehit haberleriyle mi yatıp kalkalım'. be terbiyesiz hayvan, bu haberle yatıp kalkmazsan, yarın gelip birileri seni yatıracak haberin yok. sesini çıkar, izlenen politikayı eleştir ki birşeyler değişsin. yoksa gidişat vahim.
  ... himmet abey
 4. 4.
  duyarlı olan kadını da trabzondaki şehit cenazesinde tepeleyen halktır.
  1 ... vigilante8
 5. 5.
  bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesindeki bireylerden oluşur. ama iş kendine, kendi çıkarlarına geldi mi nerde bu devlet nerde bu insanlar. hoş devlet genelde yokta neyse.
  ... yazaroldugunudusunenyazar
 6. 6.
  iki yüzlülüğümüzle yüzleşmektir.

  gelen ağam giden paşam
  bana dokunmayan yılan bin yaşasın...

  ve buna benzer şu an aklıma gelmeyen sözlerin atalarından öğrendik biz duyarsız olmayı. ve hiç düşünmedik keserin sapın hesabın dönüp bize geleceğini. hep allah koruyacaktı bizi vitrine koyduğumuz çalıştırmadığımız beynimizi yok sayarak.
  şimdiyse kullanmasını bilmediğimiz bir aleti kullanmaya zorlanmışızcasına ürkmekteyiz beynimizin bize fısıldadıklarından.

  "bu olanlardan sen de sorumlusun biliyorsun değil mi?"
  ... thelma
 7. 7.
  özellikle 80 darbesi sonrası hangi ideolojiden olursa olsun fark etmez tümünün ülke sorununa çözüm üretme ve analiz etme konusunda uzak tutulması için toplum mühendisleri tarafından şekillendirilmiş olduğu toplumdur.
  ... bin teselli kar etmez
 8. 8.
  bakar kör bir toplum olmanın getirisidir. yoksa gözünün önünde cereyan eden bu kadar olayı, cinayeti, söylenen yalanları, yapılan bunca alçaklıkları ve ihanetleri göremez?.. çünkü körsen; doğan gereğide duyarsızsındır. işin kötü kısmı bunca olay olmasına rağmen tepki göstermeyen, bırak tepkiyi artık sıradan günlük olaylarmış gibi algılanıyor. alıştırılmış, sindirilmiş, tepkisiz . . .
  1 ... hani olmaz ya tut ki oldu