1. 1.
  genelde her evde karşılaşılan durumdur. o kuran oraya asıldığıyla kalır. çoğu insan sadece onu bir aksesuar olarak görmektedir. güzel, süslü kılıflar içine konulup belden yukarılara duvara çivilendi mi ona karşı görevimiz bitmiş demektir(!). çoğu insan hiç merak etmez ne yazar bu kitapta diye.
  2 -1 ... kuvass
 2. 2.
  aylarca, belkide senelerce açılıp tek bir sayfasının bile okunmayıp sadece gösteriş için öylece duvarda asılı olan kutsal kitap.
  2 ... innocent eyes
 3. 3.
  genelde: sen her halti ye, sonra bizi cinlerden karabasanlardan korusun durumudur.
  1 ... kale
 4. 4.
  çoğu evde süs olarak saklanmayan ve oradan indirilip sık sık okunan kitaptır. böyle saçma sapan genellemelere dahil edilmemesi gereklidir.
  1 -2 ... ote yandaki melun kalem
 5. 5.
  duvarda asılı durmak için değildir o mukaddes kitap alınıp okunması içindir ki durdurğu yerde korumaz sevaba sokmaz insanı.
  2 ... androktones
 6. 6.
  Abdestsiz dokunma çarpılırsın, arapçası daha sevap gibi ninnilerle hem ana babamızı hem bizi uyutanlar tarafından orada kalıp bizi cinlerden koruması salık verilmişse de bu sapkın düşüncenin yeni gençlik tarafından ortadan kaldırıldığını, otobüste, vapurda okunduğunu görüyorum. Aferin gençler aydınlanma sizinle olsun.
  2 ... erkenotenhoroz
 7. 7.
  Çogu evde süs niyetine kullanılan ve yıllar boyunca duvarda kalıp tozlanan kutsal kitap. Ne diye asarlar bilmem, açın okuyun biraz.
  ... legioon
 8. 8.
  çoğu kişinin körü körüne bağlandığı ve hiçbir şekilde sorgulamayıp sorgulatmadığı bir dinin kutsal kitabının maruz kaldığı durumdur.
  ... siccin