bugün

Duvarla iletişim kurmaya çalışmaktır. Gereksiz ve başarısızlığıa mahkumdur.
konuşmayı yapan şahsın karşısındaki kişinin ya başka birşey düşünüyor olmasından,ya karşısındakini iplememesinden ya da gerizekalı olduğu için anlamamasından dolayı konuşan şahsın kendisini içerisinde hissettiği durum.
(bkz: gegen die wand)
karşıdaki insanın duyarlılığına (daha doğrusu duyarsızlığına) ilişkin söylenen söz.
Kudüs'te bir gazeteci, ağlama duvarının önünden her geçişinde yaşlı bir Musevi'nin orada dua ettiğini fark etmiş. Birkaç hafta sonra dayanamayıp adama şu soruyu sormuş: "Sizi her gün ağlama duvarının önünde dua ederken görüyorum. Kaç senedir bunu sürdürüyorsunuz?"

- israil'e göçtüğümden beri 40 yıldır.

- Peki bugün nasıl bir duygu içindesiniz? Ne hissediyorsunuz?

Musevi adam, bezgin bir sesle cevap vermiş: "içimde, sanki duvara konuşuyormuşum gibi bir his var."

"Tanrı" tamam da, insanlarla konuşurken de bazen içimde "sanki duvara karşı konuşuyormuşum gibi bir his" oluyor. bazen de bizatihi duvar olup, duvarlara karşı konuşan duvarmışım gibi hissediyorum ki duvara konuşmak böyle bir şeydir işte.
konusmayı bitirdikten sonra karsı taraftan beklenen reaksiyon alınmadıgı zaman söylenen söz.
facebook'daki profil duvarına yazıp cevap alamama eyleminden sonra konuşma diline yansıyacak mastar haldeki bir fiilden ve bir isimden oluşan söz öbeği.

edit:Tanımda yapılan anlatım bozukluğu düzeltilmiştir.
ilişkinin son demleri yaşanan.
tematik moda geçtiğinizde yapabileceğiniz konuşma türü . aslında bunu yaptığınızda binlerce kişiden oluşan sözlüğe karşı girdiğiniz entrylerden daha fazla tepki alırsınız , en azından iç sesiniz cevap verir .

benim gibi pek sallanmayan , umursanmayan vatandaşların işte böyle bahanesi de olabiliyor .
biriyle konuşmadan evvel duvara yüz çizerek prova yapan kişinin gerçekleştirdiği faaliyet.
ergen dizilerini ciddiye alıp etkilenmektir.
genel olarak uyuşturucu alan/fazla kaçıran kişi ya da kişlilerde sıklıkla görülen aktivitedir.
sizin anlattıklarınıza değer göstermeyen kişiyle konuşmaktır.
Yahudilerin yaptığı şey.
Bazı insanlara konuşmaktan daha iyidir. Duvar o insanlar gibi anlattıklarınızı silah olarak kullanmaz. Arkanızdan dedikodu yapmaz. Aşağılamaz, canınızı yakmaz. Seviyorum duvarları, durur öyle sessizce yerinde.
duvara konuşmak en iyisi, hem içinizi dökersin hem de acaba beni dinliyor mu gibi düşünmezsin hiç.
güncel Önemli Başlıklar