bugün

karşıdaki insanın sözlerini seçip sadece kendi yarasına dokunan kelimeleri alıp ağzına gelen her harfi sarfeden insan türüdür.
(bkz: dinle ve konuş).
"bu ne seni beni bilmezliktir,bu ne aptallıktır" diye başlayıp, "heralelhiruil hedöhidöhörühü" gibi garip şekilde devam eden cümleler kurdurur insana. O anda beyne kan gitmemekde ve dil ile beyin arasında temassızlık yaşanmaktadır.
-sen ne ibne bir adamsın ne kadar adi, şerefsiz, it hatta zırtonun önde gidenisin nasıl olduda ben bu zamana kadar seninle arkadaşlık yaptım hatta dostum dedim sen tam bir kara yılanmışsın pezevenk allah belanı versin senin!
+sen ne dediğinin farkındamısın.
-evet konuşma fazla gözümde daha da küçülme.
+bak gidiyorum ama.
-siktir git lan.
mantıksal davranmak kimi zaman işe yaramayan bir davranıştır. düşünmeden hakaret etmek ise bazen kişi bünye üzerinde olumlu yahut olumsuz etkiler yaratabilir. hatta hakaret edilen kişiye de zarar verebilir. hakaret edilmesi gereken yerde, insan şöye bir düşünüp, "hızınızı şehir içerisinde 50 km den aşağıda tutar ve cadde üzerindeki su birikintileri üzerinden geçerek kaldırımlardaki insanların yaşam alanlarına müdehale etmezseniz, kafanızı kırarım" şeklinde bir öfke tümcesi kurabilirse, zaten tümcenin yöneltildiği kişi hayatının anlam ve önemini sorgulamaya başlayacaktır; lakin "laa koduuuğum" şeklinde bir uyarı tümcesiylede karşılık verebilir. hangisi daha sağlıklıdır, bilinmez.
düşünmeden hareket etmektir.
nişan almadan ateş etmeye benzermiş. sonra çukura düşermiş insan ve ölürmüş...
sonuç hep bilindik.
yaptığı eylem sonucunda ne olacağını düşünmeyendir. olayları kendi akışına bırakandır. fight club filminde de bu konuya değinilmiştir.
başlı başına düşünmeden hareket etmektir.