bugün

anlik yasanan komik durumlarin komedisi iste. bir diger deyisle sitcom. ama durum yerken ortaya cikan komik durumlar da olabilir (biberin agzi yakmasi gibi) tam bir sey soylemek namumkun.
aşkol kaşkol, ne komiğim bir başka versiyonu. ne komik di mi lan?..
önemli bir dizi kategorisidir, sitcom dediğimiz şeyin ta kendisi olup, bildiğim kadarıyla situation comedy'nin kısaltmasıdır.

ben zaten öyle diye biliyorum, ama yine "sanırım" diyorum. situation comedy sanki chicken translation gibi.
türk insanının her adımıdır. mutlaka sokakta, alışveriş merkezinde, evde, okuda karşınıza çıkar. sizi yere iki büklüm eder gülmekten ve altıma işiycem lan gülmekten dedirtir.
anlatıldığında ya da yazıldığında bi boka benzemeyen ancak yaşarken güldürebilen nanedir. mesela:

- yarrak?
+ yarrak mı? o ne ya hani şu damarlı upuzun neredeyse 23 santimetreye varan ve bazıları için kafası bile 3 santime vuran zencilerde olanının müthiş bi tatlılığa sahip olduğu şey mi?
- aga sen kızışmışsın...
Başka koşullar altında komik olmayacak ama mevcut şartlarda komik olan söz, hareket, davranış gibi faktörleri içeren komedi. Günlük hayatın içinde bolca vardır.
güncel Önemli Başlıklar