bugün

ergenekon savcısı zekeriya öz tarafından, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmiş olan deniz kurmay albay.
sevk edildiği ağır ceza mahkemesi tarafından tutuklanırsa, genelkurmay başkanı dahil 35 generalin gövde gösterisi boşa çıkartılmış olacak albay.

sivil mahkemece 2 kez tutuklanıp muhtemelen "tanırım iyi çocuktur"lar sayesinde 48 saat yatmadan özgürlüğüne kavuşmuştur. ancak bugün işler değişti, altında imzası bulunan rezil darbe planı jandarma kriminal tarafından da incelendi ve gerçekliği 3. kez ispatlandı. ki zaten adli tıp'tan daha ileri bir teknoloji kullanmıyorlar, maksat emir komuta zincirinde dursun çiçek'i aklayabilmekti ama olmadı, bu sefer değil.
an itibari ile tutuklanmıştır.
ilker başbuğ'a göre bir kağıt parçası yüzünden tutuklanmıştır.
zekeriya öz ün gazabına uğrayan şimdilik son şahıs.
akp ve gülen i bitirme planı çerçevesinde tutuklanmış olabileceğine inanmadığım eski asker. hayır eğer ben yanılıyorsam bu yargı özgürlüğüne bok sıçratmak demektir. yargıya bok sıçratmak, güçler arası çatışmaya gider zira ayrılan bu güçlerden en önemlisi ve bok atılmamış olması gereken yargıdır.

şimdi bu adam tutuklandı bir kağıt parçasından dolayı, yapma be dostum. altında bir şeyler aramak bizim boynumuzun borcu değil mi? tankların altında bizler ezilmedik mi zamanında? şimdi bunun peşinde olan naif yollarda iktidar mıdır?
(bkz: kağıt parçasından suç teşkil eden işler yapmak)*
(bkz: şu hasdalın önü bir çiçek albay)
(bkz: o şimdi tutuklu)
birilerinin darbeci, birilerinin kahraman ilan edeceği ve iki tarafın da ismi üzerinde tepim tepim tepineceği şahıstır.
tübitak'ın; belgenin fotokopisi çekilirken asılında herhangi bir tahrifat yapılmamıştır, belge vardır dediği;
başbuğ'un; kağıt parçası dediği;
öz'ün; sana bunu kim yazdırdı dediği

belgenin altında imzası olan kişi.

ayrıca aynı kişi, askeri savcılıkta ifade verirken yıllardır kullandığı ve belgenin altında da olan imzasını değiştirmiştir. akıl hocalarına selam olsun.
hakkında tahliye kararı verildiği konuşulan albay.
tahliye edilen albaydır... *
(bkz: albay dursun çiçek in tahliye edilmesi)
terör örgütü üyesi olmak isnadıyla tutuklanmıştır. bahsedilen terör örgütünün, mahkemenin daha önce terör örgütü olmadığını ve terör örgütü demenin yasak olduğunu açıkladığı ergenekondur. bu nasıl bir çelişkidir anlamak zor.
aklı sünger birçok insanın hakkında atıp tuttuğu albayım. Elbet zaman geçecek yargının gerçekten bağımsız olduğu gün gelecek. Acaba o gün ne diyecekler ben gerçekten merak etiyorum.

--spoiler--

-ama bakın benim elimdeki belgelerde iftira diye bir günah yok.

-o kağıtların aslı burda. Sizin elinizdeki kopyada Kiramen Katibin imzaları da taşınmış.

-yani?

-bizim kayıtlarımız geçerli. itiraz yok.

--spoiler--
2009 yüksek askeri şura'sında amiralliğe terfi edemeyen albay.
Üye Hakim Faik Saban'ın tahliye kararı neticesi tahliye edilen ergenekon sanığı.
seneye tuğamiralliğe "terfi" edecek kurmay albay.
tipinde meymenet olmayan asker. son zamanlarda kendisinden haber bültenlerinde bahsediliyor.
Islak imzası ortaya çıkmasına rağmen bunu kendine yediremeyen bir zamanlar bu başlık altında postal yalama eylemi göstermiş yazarcıkların ısrarla savundukları ex albaydır.
çiçek gibi ortaya çıkan gerçekleri anlamak için bakılması gereken yer:

http://www.taraf.com.tr/haber/42825.htm
http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2009/10/26

taraf gazetesindeki haber nedeniyle onunla epeyi dalga geçmiş bir yazar olan necati doğru vatan gazetesinde onurlu bir özür dalgası yarattı. uludağ sözlükte, örneğin bu başlık altında benzer yazılara imza atmış tüm yazarlara da örnek niteliğinde...

http://haber.gazetevatan....;Categoryid=4&wid=108

not: bu sayfanın fotoğrafını çekip kaydettim. ilerde özür yazısı yazanları da, sessizce buradaki yazısını silip yeni saldırılar için mevzi arayanları da haber konusu yapacağımı belirtirim.
imzasını bütün türkiyenin tanıdığı kişidir.
son ihbar mektubu ve belgenin orjinalinin ortaya çıkması ile birlikte hem kendisini hemde tskyı zor durumda bırakan cuntacı albay.
(bkz: meğer kağıt parçası değilmiş)
bazı beyinlerin, pkk'nın türkiye'ye faydalı, türk silahlı kuvvetleri'nin ise memlekete zararlı olduğunu düşünmesine neden olan asker.
güncel Önemli Başlıklar