1. 1.
  istanbul'dan milletvekili seçilmiş pek muhterem milletvekili. kendisinin tuzla tersanesinde sigortasız işçi çalıştırdığını ya da bu işçilerin bir kısmının iş güvenliği olmadığı için sakat kaldığını söylememe gerek yok sanırım çünkü o bir vatansever öyle değil mi?
  1 ... diyonsos
 2. 2.
  Tuzla tersanelerinde patronların gerekli tedbirleri almaması nedeniyle yaşanan iş cinayetleri bitmek bilmiyor. Torlak Tersanesi'nde 2 gün önce yaşanan ve Süleyman Birinci'nin yaşamını yitirdiği iş kazası, tersaneler bölgesindeki iş güvenliğinin içler acısı durumunu bir kez daha ortaya koydu. Çalıştığı vincin bakımının yapılmaması ve kapasitesinin üzerinde yük kaldırması nedeniyle vinç parçalanmış, Birinci de içinde bulunduğu kabinle birlikte aşağıya düşmüştü. Tersane işçiliğine iskenderun'da başlayan Birinci�nin beş çocuğu vardı ve eşi hamileydi.
  Torlak Tersanesi patronu Ali Torlak'a göre ise bu kaza takdir-i ilahi. Tersanede Birinci için yapılan cenaze töreninde konuşan Ali Torlak, "Ölüm haktır gelip çattı, bir gün gelip hepimizi bulur" diye konuştu. Tersane işçileri ise böyle düşünmüyor.

  kaynak:evrensel.net.
  ... diyonsos