bugün

dolaylı tümleçi bilhassa koymadım..akla gelen herşeyle doldurulası aslında o dolaylı tümleç..anneye sinir olmak en yakın arkadaşa sinir olmak derdini anlatamamaya sinir olmak derdini anlamayana sinir olmak..sinirden alnının ortasında çıkan damara sinir olmak..
sivilcelerime bakılırsa ergenlikten çıktım mamaif içim mi ergen kaldı nedir durduk yerde akla hayala gelicek herşeye sinir oluyorum..sözlükte mesela çocuğun biri , sevgilim özledim vs yazmış sinir oldum..niye oldum? öylesine işte..
tespit böceklerine , yüzeyselliğe , çok derinmiş gibi durup ölü deniz kadar derin olanlara da sinir oluyorum..
neden yok tetikleyici faktör yok..doktora gitsem anamnez alırken hastalık ne zaman beri var dese ne dicem?
hııım doktor bey , ben valla kendimi bildim bileli var küçükken de saçlarımı yermişim..sonra o bana psikolog filan önerir belki bi kaç doğal şurup vs..oysa kendine desem ya sen tus'a hazırlanırken öss telaşında böyle değil miydin? cevP VEREMEZ..ondan bi son dakika tanımı yapmam gerekirse , her an her dakika herkesin başına gelen..kimi gizler kimi dışarı vurur..esra ceyhan'la charles bukowski örnekleri yeterli olur sanırım..
sinir olmayı alışkanlık haline getirmek birşeye sinir olmadan o günü gecirememek..
çıkıp hava almayı gerektiren durumdur. havaya da sinir olunuyorsa durum vahimdir.
mutlaka öncesi veya ilerki günlerde olması muhtamel olaylar yüzünden* insanın kendisine bile sinir olmasını sağlayan durumdur. ne oluyo durduk yerde şimdi dersin daha da sinirlenirsin. en güzeli uyumaktır başarabiliyorsan tabii.
anlaşılmaz bir durumdur. kimseyle konuşmak istemez insan, herşeyi tersinden anlar, kavga edecek yer, çatacak insan arar durur.
en kötüsü de insanın kendine bile tahammülü yokken birinin gelip 'niye bu kadar gerginsin' demesidir. o andan itibaren durduk yere olmaz siniriniz. kendinizce bir sebep bulmuştur artık.
(bkz: sözlüğe kin kusmak)
(bkz: pms)
entry girilir girilmez mesaj çekilmesi durumudur..
güncel Önemli Başlıklar