1. 1.
  bursa'da altıparmak, çekirge ve izmir yolu girişinde bulunan carrefour'un tam karşısı olmak üzere üç şubesi bulunan tatlıcı.
  ... salca
 2. 2.
  eskiden muhteşem sahlep yaparlardı kışın tabii o zamanlar eski yerlerindeydi altıparmak caddesinde şimdiyse karşı taraftalar. Muhallebileri kesinlikle harikadır tavsiye olunur...
  ... birdy
 3. 3.
  1969 yılında kurulmuştur. resmi sitesi;

  http://durakmuhallebicisi.net/
  ... salca
 4. 4.
  muhallebileri gayet enfes olan, bunun dışında eskiden sadece altıparmak'ta bolulu hasan usta tatlıcısı'nın olduğu yerdeyken, şimdilerde carrefour'un karşısına büyük bir şube açarak, ''ne alaka'' dedirtecek şekilde bilimum, dürüm, döner, tost gibi yiyecekleri de hizmetine sokan, muhallebi dışındaki tatlıları ortalama düzeyde olsa da, yine de en azından bir kere denenmesi hoş olan tatlıcı...
  ... faidelibilgi
 5. 5.
  altıparmak'taki eski yerinin karşısına konuşlandırılmış şubesinde, el kol hareketi yapmadan, isteğinizi sormayan, siz geldikten ancak 10 dakika sonra, 'ne alırdınız' diye sorular yönelten armut garsonlara sahip, eski kalitesinden uzak olduğunu düşündüğüm mekan.
  yine de, sütlü tatlıları lezzetini korumaktadır.
  ... faidelibilgi
 6. 6.
  Kırk yıllık geçmişi olan Durak Muhallebicisi ibrahim Yurtoğlu tarafından kuruldu. 1895 yılında Osmanlı-Rus savaşı ve işgal nedeniyle Bursa nın Odunluk köyüne göçeden, tarım ve hayvancılıkla geçine ismail Çavuş un oğullarından ibrahim Yurtoğlu önceleri hayvancılıkla uğraşıyor ve süt satıyordu.

  Geçirdiği bir kaza sonrasında atını ve arabasını yitiren ibrahim Yurtoğlu bir dükkân açmaya karar verdi ve Çekirge Meydanı nda ilk Durak Muhallebicisi ni 1969 yılında faaliyete geçirdi.
  Firmanın tarihi bu şekildedir. Çekirge,Altıparmak,Ünlü Cadde ve izmir Yolu'nda olmak üzere 4 şubeleri var. bana göre sütlü tatlıları başarılı ve denemeye değer ayrıca kebap, omlet vb. şeylerde sunmaya başladılar.
  1 ... erme1984