1. .
  Yargıtay, Danıştay dan üst üste gelen muhtıralardan sonra yaptığımız hesaplara göre birazdan da Sayıştay halka, parlamentoya, hükümete ve Avrupa Birliği ne bir muhtıra verecek.

  Bugüne kadar darbeler bir gece ansızın geldi, darbelerin tarihini önceden tahmin edemedik ve bu yüzden de hiçbirini olmadan önce durduramadık.

  Birer gün arayla Yargıtay ve Danıştay dan gelen açıklamalarla bugün ilk kez bir muhtıranın ne zaman yapılacağını kestirebiliyoruz.

  Genç Siviller olarak; bir muhtırayı verilmeden önce durduracak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

  Şimdi Sayıştay binasında Yargıtay ve Danıştay muhtıra verdi, bizim neyimiz eksik. Biz de bu cumhuriyetin çocuğu değil miyiz, neden biz geride kalalım, yoksa bizim için ne derler diye konuşmalar geçiyor olabilir.

  Buradan Sayıştay a sesleniyoruz. Dur ey Sayıştay. Muhtıra vermeden önce bir kez daha düşün. Gaza gelme, bari sen yapma, acı bize, çoluğumuz çocuğumuz var, geleceğimizle ilgili ümitlerimiz var. En azından borsanın kapanmasını bekle.

  Bak sen de muhtıra verirsen Ankara yı kasıp kavuran bu demokrasi düşmanı kolera salgını Karayolları Genel Müdürlüğü nden, Emekli Sandığı na, Diyanet işleri nden, Su işlerine kadar diğer kurumlara da sıçrayacak.

  Bu şımarık muhtıralarla demokrasimizi hala tay tay adımlarla yürümeye zorlayan devlet memurlarını; makam odalarının penceresinden, lojmanlarının balkonundan, makam arabalarının camından, lokallerinin bahçesinden hatta tatil köylerinin duvarlarından dışarı bakmaya davet ediyoruz.

  Biz değiştik, Türkiye değişti, Dünya değişti.

  Yargı larınız size kalsın, işinizi yapın, size danış ırsak konuşun, ve demokrasiyle savaşmayın, sayışın.

  Yer: Sayıştay önü (Eskişehir Yolu)

  Tarih: 23 Mayıs BUGÜN

  Saat: 15.00
  -2 ... bilgehan
 2. .
  beklenen olmadi ve sayistay aciklama yapmadi rahatiz,

  ama universitelerarasi kurul dayanamayip,iktidari yine topa tuttu ve yargi muhtirasini destekledi.

  genc siviller rahatsiz evet rahatsiziz.turkiye yi yonetmeyi adet edinmis bir grup aristrokrattan,kose basini kapmis bagnaz burokrattan,sivillesme karsiti,cogulculuk karsiti gorusten rahatsiziz.
  1 -2 ... bilgehan