1. .
  - baba sen düpedüz sallıyon

  - düpediz sallıyon

  - sallıyon

  - ...
  ... lowerkid
 2. .
  söylemek istememektir belkide. hani kırılmasın hevesini alsın çocuk cağız.
  ... junior
 3. .
  (bkz: kirildigini karsindaki insana anlatamamak) *
  1 ... fibobacciyim
 4. .
  ülkemizde istikrar ve güven ortamı oluşmuştur türkiye sonunda feraha konuşmuştur o gemi değil gemiciktir pkkya teröröist diyemem ve bik bik bik diyenlere artık yalancısın sen diyecek mecalin bile kalmaması durumudur. cümle onların baskın olduğundan değil, cazgır olmalarından sebep yorgunluğun ve yalanı ifşa etme yolundaki uğraşların neticesiz kalmasının verdiği umutsuzluktan dolayı diy(e)meme olarak kurulmuştur..
  2 ... hefeweizen
 5. .
  diyemeyiz tabi denmemeli, onun yerine "at yalanı s.k inananı" tepkisi verilmelidir!
  3 ... nobran ne ya
 6. .
  (bkz: cem uzan ile tanışmak)
  4 ... t bag
 7. .
  sürekli sallayan kişi arkadaş olduğundan ve çok sevildiğinden bir şey diyememek. en sonunda artık bastıramadığı sinirden dolayı kendini zaptedemeyen insan, çığırdan çıkabilir. anlayışsız ve dinlemeyen arkadaşa karşı gerçekleşen bir isyandır bu.
  1 ... legend of the stranger
 8. .
  dupeduz sallayan birine yalancisin diyememek ve üstüne üstlük gidip ona oy vermek. bu daha acı olsa gerek.
  ... junior
 9. .
  yalan söylediğini göre göre kırmamak, bozmamak adına yalancılığını yüzüne vuramamak. büyük hata! onaylıyor gibi davranıp huyundan vazgeçmesine destek olamamak. daha kötü boyutlara ilerlemesine yol açmak.
  ... no name
 10. .
  yavaş yavaş o insandan uzaklaşmak, nezaket icabı yüzüne karşı iyi davranmak, en azından he he demek, arkadaş sohbetlerinde kişiyi meze yapmak, biraz zaman geçince yalanlarını kendiliğinden çıkmış gibi göstererek meydana çıkarmak, kişinin biraz mallaması, akabinde yalan söylemeye devam etmesi şeklinde devam edecek olaylar bütünü.
  ... pelvis