bugün

türkiye'de başbakan olduğu sürece yaptıkları göz önüne alınarak söylenmiş cümle.
kendisi türkiye'yi yeniden dünyanın sayılı ekonomileri arasına sokmuş ve yine türkiye dış siyasette tayyip erdoğan döneminde söz sahibi olmuştur.

ayrıca kendisi medeniyetler arası ittifakın eş başkanı olarak ne kadar barışçıl ve humanist bir insan olduğunu da tüm dünyaya göstermiştir.

dünyanın gerçekten böyle liderlere ihtiyacı var.

(bkz: recep tayyip erdoğan)
göreceli bir önermedir.

dunyanin recep tayyip gibi liderlere ihtiyaci var diyen bünyelere şu an içinde bulunulan durumu sorgulaması önerilir.
(bkz: alaska nın recep tayyip gibi lidere ihtiyacı var)
*
aslında doğru bir önerme!
bütün dünyada recep tayyip gibi liderler olsa en azından eşit şartlarda yönetilen,eşit şartlarda soyulan bir ülke olurduk.
ama malasef bu konuda biraz daha öndeyiz!
tabii kime göre neye göre...
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)

ayrıca

(bkz: rte nin sözlükte yazar olma ihtimali)
2002 seçimlerinden önce ekonomiden anladığı "dolar bu kış yükseliyormuş hoca, biriktir biriktir" düzeyinde olan ekonomi adamcıklarının akp başa geçtikten sonra ekonomi profesörü kesilmesiyle doğruluğuna inandığım önerme.

gerçek ekonomi profesörleri, ekonominin altı boşalıyor, devlet kasalarında zırnık para kalmadı, kriz yaklaşıyor derken hangi ekonomi kitaplarından aldığınız bilgiye dayanarak böyle atıp tutuyorsunuz efendiler?

yok dünyanın sayılı ekonomileri arasına girmişiz, yok dış siyasette söz sahibi olmuşuz.

hadi yahu, demek biz başka ülkede yaşıyoruz.

zira cep delik cepken delik, gebereceğiz açlıktan anasını satayım.
kastedilen dünya "öteki dünya" ise doğru sayılabilecek cümle. netekim cehennemde zebanilere önderlik etmek rte'ye çok yakışır.
argo jargona müdahil kişilerin sıkça kullandığı " ben buna götümle gülerim..." sözünü bir kez daha bizlere hatırlatan, idrak yolu enfeksiyonu geçiren zihniyetin hezeyanı sonucunda ortaya çıkmış önermedir.
bir adım sonrası ''kadınların recep tayyip erdoğan gibi kocaya ihtiyacı var.'' olması muhtemel söz.
kesinlikle yanlış olan önerme. zira recep tayyip erdoğan, herhangi bir liderlik vasfını bünyesinde barındırmamaktadır.
"6 milyar insan anasını alıp nereye gitsin lan?!?!" sorusunu akla getiren önermedir... ayrıca dünya nüfusu 6x3 * = 18 milyar olur alimallah 5 yılda... bu da daha çok ana demektir lan sözlük!!

(bkz: hanım ambulans çağır)
akabinde aklı başında ve gözü açık her Türk evladının "sktir lan yapraam" demesi yadırganamaz bir gerçektir.
dünyanın olsunda bizim olmasın diye tepki verdiğim başlıktır. *
tabi canım böylece bu liderler oğullarının gemicikleriyle eh ilerde uzay gemiciği de olur anamızı da alıp başka diyarlara gitmemizi kolaylaştırır. sonra onun bakanları etrafı una pastorize yumurtaya bular diğerlerinin babalarına da milyon dolarlık tabelalar yaptırılır eh geri kalanlar da 65 yaşına kadar çalışır 3 5 yıl emekliliğin tadını çıkarır. tabi o da parası olursa sonra da ölüüür gideeer. bu masal da burada biter.
(bkz: hanım koş eşşek arısı getir)
(bkz: hangi dünya)
(bkz: dünya var dünya var)

gibi iki boş bkz verilesi sav.
(bkz: hanım koş bize eğlence çıktı)
Dünyanın ihtiyacı var mı bilinmez ama benzerlerinin olduğu aşikar..

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/8301072.asp
işte ben buna gülüyorum dostum...

(bkz: sakaysa cok komik ciddiyse saka gibi)
off ben de bunu diyordum. böylece tüm dünyayla aynı anda ezilip , aynı anda azarlanıp analarımızı da alıp gideriz , dünyayı da bir avuç zengine hibe eder, nirvanaya ulaşıp, şen kahkahlarla güleriz boynumuza kadar bokun içinden.
kendisi türkiyeyi dünyanın sayılı ekonomilerine falan sokmamıştır. kendisi "bizi ekonomik krizden toki kurtardı" tarzlı bir beyanda bulunmuştur hatta geçen günlerde.

halkla çok uzaktır. öyle mitingler falan fason. nüfüsünun çoğunun geçim derdi olan bir ülkede 3 çocuk yapabilecek kadar halkını düşünmez, din ististmarı yapar falan filan.
israfilin işini kolaylaştıracak önerme.
(bkz: başlıkları alt alta okumak)

(bkz: çocuklarla girilen diyaloglar)

(bkz: dunyanin recep tayyip gibi liderlere ihtiyaci var)
Sabah saatlerinde güne tebessümle başlamaya neden olan başlık.