1. 1.
    bana göre avcılık,toplayıcılık,ateşi icad etmeye çabalayıcılık falandır ama heryerde orospuluk olarak geçer.
    6 ... veritaserum
  2. 2.
    insanoğlu'nun tarıma geçiş süresine kadar gerçekleştirdiği toplayıcılık ve sonrasında avcılık eylemidir.
    ... mavi
  3. 3.
    ye iç yatcılık

ekmek elden su göldencilik
    4 ... pilotmont
  4. 4.
    dünya'nın oluşumundan buyana en eski meslek nedir manasındaki soru cümlesi olur.
    -1 ... narsil
  5. 5.
    (bkz: benim kocam ateşi buldu)
    3 ... endless
  6. 6.
    (bkz: anketorluk)
    5 -3 ... kerrat cetveli
  7. 7.
    mimarlıktır.
    gerçek manada kendi yaşamını sürdürmek için değil de-çiftçinin kendine yetecek yiyeceği yetiştirmesi,tüccarın hayatını devam ettirmek için üçe alıp beşe satması gibi-gerçekten bir zanaat,öğrenim gerektiren vasıf olarak mimarlıktır.felsefe,bilim gibi konularda insanlar kendilerini yetiştirerek öğrenme ve var olma yoluna giderken sadece mimarlık için eğitim ve öğretim yapılıyor, hatta dünyanın ilk mektepleri de mimarlık üzerine kuruluyordu.
    ... tfcvbg
  8. 8.
    adem hava mitosuna* dayanarak diyebiliriz ki; erkeklerin kadınların her dediklerini yapmaya başlama işi bir numaradır, liste başıdır, halen en etkin mesleklerden biridir. * *
    ... meo
  9. 9.
    'kafa yorma' cilik.
    1 ... nick gereksiz mi ne
  10. 9.
    meslek:kendinin yapamadığı yada bir toplum içinde iş paylaşımı yapılarak şahsa en uygun görevin verilmesi durumudur. kişisel ihtiyaçlar kendimizin karşılaması gereken icraatler meslek sayılamaz bu nedenle toplumun en küçük birimi olan aile içi meslek bçlüşümü olarak düşünürsek "annelik ve babalık" kavramları bir meslek sayılabilir. bu bize yüklenmiş bir görev misali bizi adem babadan beri takip eden bir görev paylaşımıdır.
    -1 ... elektrikliyengec