1. .
  Acı bir gercektir.Aynı zamanda bazı kesimlere de kapak niteliği taşır.
  yok işte islam dini refah, huzur, vs.. gibi iyi şeyler vaad edermiş.islam huzur diniymiş.
  -miş lerime bakmayın aslında zaten öyle. Ama bunlar bir birey için geçerli gerçekler.Eğer siz bunu bir devletin dini yaparsanız, şeriat gibi saçma sapan şeylere yönelirseniz bu günkü dünya düzeni oluşur.
  Dünyada 1 tane sözü geçen müslüman ülkesi olmaz.
  Afganistan'a, ırak'a, filistin'e ayar verirler.Sizin tek yapabildiğiniz ise facebook da israile karşı birleşmek olur.
  Hoca efendiniz çıkar, açıklama yapar filistin katliamı için;
  israil için der ki : Dünyanın en eski medeniyetinin en kadim temsilcileri olan bir halk
  ve filistin için der ki : bir devlet bile olamamış bir avuç insan.
  Hoca efendinizin kimin kucağında oturduğunu da böylece görmüş olursunuz.
  11 -4 ... seyin seysinin seysi
 2. .
  aksine allah ın bizzat kuran da lanetlediği gavur memleketleri dünya nın kontrolünü elinde tutmaktadır. defalarca ' yahudileri nerede bulursanız öldürün, sizden olmayanlarla dostluk edinmeyin, yahudiler allah tarafından lanetlenmiştir ' gibi ayetler geçmesine rağmen, allah katında en güzel, çağdaş olduğu iddia edilen islam dini sefalet, medeniyetsizlik, fakirlik, yoksulluk içindedir. bunun sebebi islam dininin insanları düşünmekten, yaratıcılıktan ve çalışkanlıktan alı koyup bütün gününü ibadetle geçirmesini emretmesidir. bunu islam emretmez, islam dininde var olduğunu iddia eden yobazlar emreder.

  edit: müslümanlar diğer ülkelere zulüm etmemiştir doğru. onlar birbirlerine zulüm etmekten başkalarına zulüm etmeye vakit bulamıyorlar. ayrıca bu tuşuna bastığın klavye bile o sana zulüm edenler tarafından üretildi yavru kelebek.
  7 -3 ... takino parmino
 3. .
  islam, insanları insanlara söz gecirmeye yonelten bir din degildir. bu nedenle ellerinden güç olsa dahi, tutup da diger ulkeleri yonetmeye kalkmazlar. bugune bugun dunyaya zulum eden insanların dini, muslumanlık degildir.
  3 -4 ... syme
 4. .
  20. asır için doğru sayılabilecek söz. Şunu unutmamak lazım. Medeniyet gezgindir. Hakim gücü medeniyet olarak farz edelim. insanlık tarihine bir bakın. Hakim güçler hep aynı coğrafyadamı olmuşlar. Bir dönem Mısır da bulunan medeniyet , bir dönem Mezopotamya da olmuştur. Bir dönem eski Çin hakimken , bir dönem Moğollar ve Hunlar hakim olmuştur. Bir dönem orta asyaya ve kuzey afrikaya hakim olan emevi-abbasi dönemi vardır. Roma imparatorluğu , Britanya krallığı , Bizans , Selçuklular , Osmanlı imparatorluğu. Bunlar hep varklı coğrafyaların hakimleri , aynı zamanda sözü geçen en büyük güçtürler. Demekki medeniyet yerleşik bir kavram değil. Tarihte sözü geçen müslüman ülkeler olduğu gibi , gelecekte de olabilir. Medeniyet şimdilik Amerika'da , yarın başka yerde olabilir. Belki 200 yıl sonra Amerikan halkı geriye dönüp bugünleriyle teselli olacak. O zaman medeniyet nerde olur bilemeyiz. Belki de aklını başına toplamış bir müslüman ülkede olabilir. Şaşırmamak lazım.
  1 ... lebejola
 5. .
  iran'ın amerikan'lara ve israil'lilere ne kadar büyük bir korku salgılattığını bilmeyen yazarın açtığı başlık.
  2 -2 ... infected mushroom
 6. .
  dünyada gerçek islamı yaşayan ülkenin olmamasından kaynaklanan durumdur.
  2 -1 ... antisosyal
 7. .
  türk ulus dışında böyle bir denyimi olan ülke yoktur. bu işi biz biliyoruz. ekonomimiz kuvvetlendikçe bu etkiye ulaşılacaktır.
  -1 ... pilotmont
 8. .
  saçmalık değildir efendim, durum tespitidir. dünyada sözü geçen bir müslüman ülke var mı? bir tane gösterebilir misiniz? yok... o halde önerme doğrudur. ha, bunun öncelikli sebebinin din olmayabilir belki, bilemem.
  ... kamasutra denedim begenmedim
 9. .
  müslümanlığın, beceriksizlik ve pişkinlik numunesi olarak varlığını sürdüren milletler tarafından bütün gün ibadet etmek ve herşeyi allah'a havale etmek olarak algılanmasından kaynaklanan durumdur.

  Günümüzde artık islam dinini hiçbir çıkar elde etme kapısı olarak görmeden insanlara gerçekleri anlatabilecek herhangi bir lider/önder bulunmadığından ve mevcut müslüman toplumlarının da saldım çayıra mevlam kayıra modunda petrol satarak hazır para yemelerinden ötürü böyle bir lideri sallamayacaklarından dolayı bundan böyle dünya üzerinde hiçbir müslüman ülkenin sözü geçmeyecektir.

  Teknolojinin giderek gelişmesi ve buna bağlı olarak her türlü konfora ve iletişim imkanına artık neredeyse dünyanın heryerinden ulaşılabilmesinden, hiç uğraşmadan parayı vererek bu imkanlardan yararlanmak son derece mümkün olduğundan, islam'dan kaynaklandığı sanılan mevcut tabular da birer birer yıkılmaya başladığından, bırakınız müslüman bir ülkenin sözünün geçmesini, yakın bir gelecekte müslümanlık gayet de azınlıkta kalacak olan bir inanç sistemi olarak gözükmektedir.

  Teknolojik gelişmenin bunu desteklemesinin yanında, insanların hiçbirşey üretmeden, geliştirmeden, hiçbir çaba göstermeden sadece zalimlere beddua ederek her zaman olduğu gibi işin kolayı kaçmaları da müslümanlık dininin giderek yok olmasında başlıca etken olacaktır.

  çünkü, iletişim imkanlarının her geçen gün artması ile fakirlik ve sefalet içinde yaşayan bir müslüman insanının batılı yaşam tarzını görerek bazı şeyleri sorgulamaya başlamış olduğunu şöyle bir etrafınıza bakarak anlayabilirsiniz. Üç beş kıytırık sözde islam temsilcisi kılıklı tipin haykırışları ise teknolojik refah derinliğinde kaybolup gidecektir.

  En basitinden şunu düşünmeliyiz. Bugün israil ve yahudi mallarının protesto edilmesi için bir takım çevreler tarafından sürekli çağrı yapılmaktadır. Öte yandan satın alınan en kaliteli ürünlerin de yahudi malı olması, sözde zalimlerden hesap sormaya niyetli çok bilmişlerin, daha iyisini yapmaya çalışmak yerine protesto etmek gibi bir ucuz yola başvurmaları, bu protesto çağrıları üzerinde düşünmeye sevketmektedir insanları.

  Benzer sebeplerden ötürü tıpkı müslümanlık gibi türkiye cumhuriyeti de yakın bir gelecekte tarihin tozlu sayfalarında daha da tozlanmak üzere yerini alacaktır.
  1 ... kizilmaske
 10. .
  (bkz: edward said)
  ... ilham gelsin diye bekliyorum