1. 1.
  tüm dünyada, son bir iki yılda 3-4 e katlanan yiyecek fiyatları sebebiyle başlayan olaylar.

  küçümsenen küresel ısınma felaketi ve bunu paraya çeviren komisyoncular yüzünden gerçekten büyük bir felaketin eşiğine geldi dünya. türkiye'de bu krizi belli oranda yaşayan ülkelerden. süt ve süt ürünleri son 1 yılda nerdeyse yüzde yüz arttı. şu anda pirinçteki durum, hemen hemen tüm gıda ürünlerinde yaşanıyor. devletin kontolünden çıkan tüm ürünler komisyoncuların ayak oyunları ile katlanıyor. tarım deyince aklına buğday gelen ekmek kafalıların sayesinde, bu ülkede, bilinçli bir tarım sektöründen söz etmek mümkün değil.
  özellikle afrika ülkelerinin çoğu patlama noktasına geldi. dünya görmemezlikten gelmeye devam edemiyor artık. önünde sonunda, bu bumerang kendilerini de vuracak çünkü. açlık modern çağların vebası oldu. biz de bunlardan muaf değiliz. 500 ytl ye çalışan insanları, imanı, inancı üzerinden susturmaya ''şükürler olsun'' dedirtmeye devam ediyoruz.
  yarın, hem dünya hem de bizim için çok geç olacak.
  1 ... alejandro
 2. 2.
  dün haberlerde gördüm. afrika'da bir ülkede insanlar yiyecek yemek bulamadıkları için intihar etmek istiyorlar ve bu nedenle ucuz olduğu için saç boyası alıp içerek intihar ediyorlar.bunu farkeden ülke yönetimi ise saç boyası satışını yasaklıyor. *
  2 ... mucize
 3. 3.
  aldous huxley'in cesur yeni dünyasını hatırlatan bir olaydır. hatta olay değil olgudur.
  3 ... bu cocuk okumaz