1. 1.
  kütahyada bulunan bir üniversite.. iktisat bölümünden mezun olmuş bi hocamız vardı bir zamanlar, mazide kaldı, iyiydi hoştu..
  5 ... shalamar
 2. 2.
  kampüsünün özellikle bir çok anadolu üniversitesinden güzel ve görkemli olduğu üniversite.ne yazık ki bu üniversite de şehirle bir olması,şehir yaşamıyla bütünleşmesi gerekirken şehirden uzak bir bölgeye kurulmuş.

  http://www.dumlupinar.edu.tr
  5 ... tfcvbg
 3. 3.
  suan 4. senemi geçirdigim acı tatlı anılarımın oldugu , mezun olduktan sonra özleyecegim, Türkiye'de en büyük araziye sahip üniversitedir. iktisadi ve idari bilimler binasının arka tarafında bedesten denilen bir yapı vardır burada okey,kagıt gibi oyunlar oynanabilmektedir.Binaların mimarisi selcuklu kubbeli mimari şeklindedir. Üniversitenin en uc kısmında ise bir gölet vardır. Burada deniz bisikletiile ordeklerin seslerini dinleme imkanına sahip olabilirsiniz.
  5 -1 ... melankolik
 4. 4.
  kısaca dupü diyede isimlendirilebilen, 2 senemin orada geçtiği gelişmekte olan küçük bir anadolu üniversitesi.
  3 -1 ... bumbala
 5. 5.
  öğrencilerinin kütahya nüfusunun çoğunluğunu oluşturduğu, türkiye'nin kapladığı alan olarak en büyük üniversitesi.
  3 ... lastras
 6. 6.
  seneye tıp fakültesi açılacağı yönünde söylentilerin dolaştığı,yapı ve fiziki görünüş olarak süper,ama öğretim kalitesi olarak vasat görülen bir üniversitemiz.hatta bir ara "batü-batı anadolu teknik üniversitesi"ne dönüştürüleceği söylentileri de vardı,mazide kaldı.içinde yapılmış baya büyük bir mescit bulunan ama fakültelerden yürüyerek 15 dk uzaklığa kurulmuş olması yönünden ilginç bir planı vardır.ama üniversitenin henüz inşa aşamadında olduğunu bilenler,üniversite bitiminde mescidin kampüsün merkezinde kalacağını bilirler.o kadar hayvani bir kampüsü vardır yani.
  2 -1 ... byedemir
 7. 7.
  dışarıdan bakıldığında 36 parça kütahya porselen yemek takımı gibi duran, yani anla okadar güzel, içeri girdiğinizde anfi salonlarının büyüklüğü, tuvaletlerinin nezihliği ve en önemlisi verdiği eğitimin güzelliğiyle diğer anadolu üniversiteleriyle kıyasıya yarışan, genç bakış programı için gelen abbas güçlüyü ve savaş ayıda şaşırtan yobaz kütahya şehrinin güzel üniversitesi... aynı ateşte yanan çiçekler gibi...
  6 ... aburcubur
 8. 8.
  girişteki mükemmel kapıyı yapmak için bir fakülte açacak kadar masraf yapıldığını bildiğim, tırmanıcılık duvarı türkiyedeki avrupadaki en büyük duvar olan üniversite.
  3 -1 ... tazefasulle
 9. 9.
  bünyesinde dergahkuran kuran öğretim uyesi bulunduran universite. ayrıca bu öğretim uyesinin eşide kendini peygamber ilan etmiştir. böyle öğretim uyesi olursa bu universitede bilimin yapılması biraz zor görünüyor.
  2 ... yakub cemil
 10. 10.
  kampüsünü gördüğümde olmuş olarak nitelendirdiğim üniversite.
  5 ... delismen