bugün

zor bir konudur özellikle erkek çocuk için. akla kader filminde uğur'un annesinin kuyumcu tarafından bağır çağır düdüklenmesini getirir. ama laik kesimde çok yaşanmaktadır. sonuçta her tercihin bir bedeli vardır.
burjuva dindar kesimin özendiği beyaz türklerden sakınması gerektiğini de gösteren gerçekliktir.
dul annenin; birkaç cemaat kişisinin kararı ile, birinin yatağına imam nikahlı olarak atılmasından iyi olandır.

edit: ilk durum evlilik ile sonuçlandığında iki tarafta mutlu olur.
ikinci durum ki! gerçekten üzücüdür.

istenilen de ikinci durumdur sanırım...
toplumun ikiyüzlü namus anlayışında acımasızca yargılanan normal durumdur.
ahlaksız ahlak anlayışınızın kurbanı olursunuz dilerim...
her cuma evlenmek isteyip istemediği sorulduğunda çevresindekilerin flört aşamasından rahatsız olma duygusu azalır.
Gayet normal ve sağlıklı olanın yapılması eylemidir, taraflara mutluluk vermesini dilerimdir.
belli kesim bu durumda annesine saygı duyar. seküler ahlak böyle bir şeydir. bu noktada tek endişe annenin korunma yöntemlerini uygulayıp uygulamadığıdır zira malum kesim çocuğa karşıdır.
anne, babanızın yerine bir başkasıyla hayatını birleştirebilir ancak; sevgili olma durumu evlilik öncesi aşama olmayabilir.
bir başkasının sevgilisi olmuş anne artık benim annem olamayacaktır. ben sevgimi paylaşmazdım.