bugün

Yok vitamin, mide, kansizlik falan filan sebeplerden çıktığı soylenilen bana gore ise strese bağlı olan uyuz şey.
Fazla opusmekten olabilir.
Ninelerimize gore korkulu ruya gormekten olur.
Kötü rüya gördüğünüzde olur.
o virüs hep var ama seni kolluyor keraneci. bi hıyar anında oluşuyor.
bağışıklık sisteminin zayıflamasından dolayı olabilir.
tamamen strese bağlı bir şeydir. çok çektim ve çıktığı zamanlara baktığımda hep sıkıntıda olduğumu gördüm. vitaminsizlik vb. sebepleri de var deniyor. ama strese bağlı olduğuna eminim. insanın yemek yemesine dahi engel olur.

not: kremler var 3 4 tl hemen kurutur.

tanım: bir soru.
Bişeye mi kafayı taktin anacım...
herpes simplexe selam yola devam.
Arkadaşlar virusler fena varlıklardır arkadaşlar.
düşünülmemesi gereken sorunsaldır. hatta sorunsal değildir.
Ben de ota boka oluyor valla. Stres yaparım olur. Üzülürüm olur. Ateşim çıkar, hasta olurum yine olur. Çok da sinir bozucu bir durum. Dudağı koparıp atasım geliyor öyle zamanlarda.
Herpes virüsü diye adlandırılan bir virüsten dolayı olur.
gece uykunda korkmuş olabilirsin. buda uçuk hazırlayan vucudun da ki mikrobu tetikler ve sabah sürpriz, balon gibi dudaklar.
insan vücuduna bir kez yerleşen ve bir daha hiç çıkmayan herpes virüsünün vücudun zayıf anını yakalayıp tekrar hortlaması yüzünden olur.
Bi arkadaşım evlendi geçenlerde. Gerdek sabahı yanıma geldi akşama doğru. Dudağında uçuk çıkmış. Bi gece neler görüp neler yaptı ise artık :/.
az yalasaydin cikmazdi.
kucuklugumden beri basimin belasi olan problem. stres yorgunluk sinir hatta sebepsiz yere irili ufakli bazen devasa buyuklukte ucuk cikarabiliyorum yuzumde. yengem cildiyeci oldugu icin bana bir hap onermisti adini unuttum. doktor olan arkadaslar bi sey ediversin vartex miydi neydi adi. bir gun sabah aksam kullanimda ucugun resmen kurudugunu hissettim. tavsiye ederim
hacim sen agiza alinanlari kontrol et. dert tasa hurafe hurafe. temiz tut.

hijyen eksigi kaynakli cikan ucugun sebep arastirmasidir.
Evet arkadaşlar uludağ hastane miz hizmete başlamıştır...
(bkz: virüs)
Bir virüsten kaynaklanir. Aslında bu virüs sürekli vücuttadır fakat sinsice sizin en zayıf anınızı kollar, bağışıklık sisteminizde zayıflama olduğu anda haince uçuk olarak ortaya çıkıverir.