bugün

çeşitli stresli olaylardan,rüyalardan sonra kişinin dudak kenarında çıkan iltihaplı,acı verici,sert sivilcelerdir.
virütik sebeplerden dolayı oluşabilen durumdur. birde halk arasında şakalaşma konusudur:

- rüyanda benimi gördün?
+ neden ki?
- dudağın uçuklamış...
herpes virusu neden olmuştur, kaşınmayı azaltan kremler mevcut olsa da uçuğu geçirmeye yönelik tedavi yoktur.
(bkz: sorduk mu)
uçuğun yenmesiyle son bulabilecek hede.şimdi diyeceksin ki uçuk nasıl yenir?yenir kardeşim hem de öyle güzel yenir ki.sen şimdi buna krem falan sürmüyor musun?muhtemelen sürüyorsun.heh işte o böyle hafif hafif ele gelip kopmaya başladığı zaman kıvamına gelmiş demektir ısırın gitsin.hafif bi acı çok az bir kan ardından kremi yine sürün tabi birkaç güne iz miz kalmaz
herpes virusün neden olduğu uçuktur. vucuttan çıkmaz virus tekrarlar ilerde enfeksiyonu.
büyüklerin gece rüyanda korkutmuşlar seni diye teşhis koydukları acı veren olay.
bazılarında uçuklu insan öpülse bile çıkmayan şeydir. pek keyif verir karşındaki insanın bu duruma delirmesini görmek.
çaresi zovirax adlı kremdir. uçuğu hemencecik geçirir.
eğer yara çıkmadıysa,
gün içerisinde bülent ersoy gibi dolanmanıza sebep olabilir. erkekseniz bu kötü bi durum tabi.
bir kez olursa, hayatınız boyunca karşılaşılacak olaydır.
hasta mı oldun, moralin mi bozuldu, korktun mu: hoop uçuk!
üçyüzotuzüç dercesine dolaşmanıza sebep olur hem alt hem üst dudakta peyda olunca.
aşırı ateşten dolayı da olabilmektedir. fazla efor sarfettiğinizde gerçekleşmesi muhtemeldir.
bir pazar günü aniden pırtlayıveren dudak çiçeği. bari konseri bekleyeydin a sabırsız güz çiçeği.
aklimda kalan bogurtlen receli -ki evde yok- bi de limon ve nar eksisi.bu ikisi fena yakiyor ama iyi ediyor.bi de lanet olsun dista cikan tek ucuk agiz icine kadar yayilip her yeri kapliyor.of of diye dolanirsiniz ortada.
medya tarafindan oldukca fazla kullanilan deyimdir.

(bkz: dudak uçuklatan)
bebeklerde bu virüs yoktur, ağzı uçuklu insanlar tarafından bulaştırılır. lütfen ağzınız uçukluyken bebişleri öpüp bulaştırmayın.

zovirax kremini, uçuk kaşıntısını hissettiğiniz an sürmeniz gerekir. uçuk iyice çıktıktan sonra bir işe yaramaz.
(bkz: dudak uçaklaması)
bende surekli olan hastalıktir, zovirax ve vectavir'den baska hic bir ilacın fayda etmediği hastalıktir, vectavir uygun fiyatlidir.
Of ya çok acıverici. Nefret ediyorum. Bende hiç çıkmazdı ama sabah bi kalktım uçuk! Ya o değilde kötü rüya felanda görmedim
(bkz: herpes simpleks tip1 virüs)
Üst yetmiyormuş gibi bir de alt tarafın başına gelmiş olan uçuklamadır. Neden yani biraz anlatır mısın?
Çok şükür ki hayatımda bir kez bile yaşamadığım.

Güçlü bir bünyem var.
asiviral kullanarak 2 günde yok edilebilir. ancak hemen çıkmaya başladığında hissettiğinizde kullanın ki büyümeden önleyin. genelde gece çıkar . bu konuda tecrübeli iseniz hissedersiniz çıktığını büyüdüğünü. hemen asiviral i sürün bol bol. sabah büyümemiş olacaktır. 1 2 güne de etkisini kaybeder. tamamen stresle kaynaklı çıkıyor bende. önceden pek hissedemezdim çıktığını. sabah uyandığımda bir bakardım dudağım balon gibi olmuş. o 1 hafta bana zehir olurdu. ne yemek yiyebilirsin ne insan içine çıkabilirsin. okula giderdim, millet dalga geçerdi lan.
vücut direncimiz dustugunde vücudumuzda bulunan virüslerin harekete geçmesiyle oluşur. genelde hastalıktan çok az önce ve hastalık suresince cikar. doğrudur .