1. 1.
  artık iyiden iyiye ortaya çıkan istek. tamam ilk 3 gün biz de destekledik duble yolları, fakat başka bir icraat söyleyin yahu! duble yol duble yol...
  3 -1 ... taciturnn
 2. 2.
  hem de duble istektir.
  5 ... teflon
 3. 3.
  bir duble rakıdan sonra daha da artan istek.
  2 ... ee ya sonra
 4. 4.
  duble yol yapanlara laf söyleyip,keyf ile duble yolda araba kullananları silkme isteğinden hallice olandır.

  kullanmayın ulan o zaman tayyyip babanın yaptığı duble yolları.

  beğenmeyen kapıkuleden acil çıkış yapsın, muhteremler..
  -3 ... atechso
 5. 5.
  Saygımı kaybetmeye yım diyorum.

  Sinirlerime hakim olayım diyorum.

  Onca yapılan israftan sonra hala aynı şeyi söylüyorlar ya, ne yalan söyleyeyim artık tek yol bu görünüyor.
  1 ... gemek
 6. 6.
  gerekli istektir. araba kullanmaktan nefret eden birisi olarak tayyibin duble yolunu da kullanmadım hiç. rahat rahat zikebilirim.
  1 ... rottweiler
 7. 7.
  bakın ne buldum:

  Sene 2005 Türkiye ile bir alâkası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor; "Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra onlara arabalarımızı satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi "ASLA" o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje‘ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer. Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır o ülkedeki birileri de nemalandırılır. Toplum bu düzenekten hiçbirşey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler. Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki; "Bize büyük borcunuz var ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazınızı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin, askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Millletler de bizim için oy verin! Elektrik su kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın..." Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili, üçlü, dörtlü bir darbeler serisidir."

  -Bir Ekonomik Tetikçinin itirafları - John Perkins
  6 ... atabaka