1. 1.
  dubai'li bir şirket ile yapılan anlaşma sonucu istanbul 4. levent'de yapılması kararı alınmış ve 2008 de bitmesi planlanan arabic çılgınlığı...
  bunca tarihi güzelliğe sahip istanbul'un o görgüsüz beton yığınları ile sükse yapmaya ihtiyacı yoktur...
  levent'i istanbul'un manhattan ı yapma hayalleri kuranların aklına şaşmakta,
  esefle kınamaktayım...
  devamının gelmemesini umut ediyorum.
  1 -1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  penguenin bir sayısında king kong un çıkmaya çalıstığı ama beceremediği kuleler
  1 ... amd
 3. 3.
  istanbulun trafik sorunundan haberleri yokmuş gibi 4. levente yaptırılması planlanan yüksek binalardır. artık trafik sorununu en aza indirmek isteyen belediyenin samimiyetini sorgulatır olmuştur bu kuleler.
  ... palta
 4. 4.
  ismi dışında eleştirilecek bir yan göremediğim, milliyetçi yanımı bir kenara bırakıp değerlendirdiğimde isminin de bir cazibe merkezi oluşturma konusunda faydası olacağı kanısına vardığım , dünyada mimari anlamda burgusuyla ilk teşkil edecek, istanbulumuza çok yakışacağını düşündüğüm, sultanahmet meydanına değil de 4. levente dikildiğinin unutulmaması gereken yabancı sermaye.
  ... partsch
 5. 5.
  bir şehrin göz göre göre katledilmesi aşamalarından birisidir. istanbul'un eski mimarisini koruyarak yeniyle birleştirmek yerine, her yere kule dikelim aşağılık kompleksinin son ürünü.

  bir diğeri için;
  (bkz: ankara ve köprüler çılgınlığı)
  ... mikserde yuzen balik
 6. 6.
  istanbul-levent'e yapılması planlanmaktadır. tamamlandığında * on bin kişiye iş imkanı doğacakmış. bitince şekildeki gibi olacaktır:

  http://www.dexigner.com/f...st-1-1130347202_thumb.jpg
  ... madrid ulku ocaklari reisi
 7. 7.
  kabak tadı, geyik muhabbeti. özellikle ofis olacak katları şimdiden satılmış ve kiralanmış hatta alan veya kiralayanların yabancılar olduğu biliniyor. rte nin bu amerika sevdası nedir sorası geliyor insanın zira burası newyork değil ki.
  ... novakatinamite
 8. 8.
  istanbul Büyükşehir Belediyesi ve Dubai International Properties'in istanbul'daki ortak yatırımlarının ilk halkasını, Levent'te inşa edilecek iki gökdeleni kapsayan yarım milyar dolarlık “Dubai Towers istanbul” olacak proje. Kulerin yüksekliği 300 metre olacak.
  Bu binalar bitince Maslak'a Maslattan denicek deniliyor. (bkz: Mashattan)

  Proje ile ilgili daha fazla bilgi ve resimler için:
  http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=17568
  ... gozdewell
 9. 9.
  erke dönergecinin döndürdügü sikime benzeyen iki hayali kulenin akp dis poltikasinin ne kadar az(C)iz oldugunun bir (k)aniti olacagi kimin aklina gelirdi? tabi ki akli basinda herkesin.

  püf olmus uf olmus! oysa arap seysi gibim up uzundu böyle, recep ne güzel arap sermayesi... kadir kule dik kule!... kemal sat arazi sat!
  1 ... tfcvbg