bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    menzil tarikatının kanalı olan semerkand tv'de söylenen şirk cümlesi;

https://video.uludagsozluk.com/v/dua-evliyaya-edilirse-daha-etkilidir-174644/

bilmedin mi ki göklerin de yerin de mülk ve saltanatı yalnız allah'ındır. sizin için allah'tan başka ne bir velî vardır ne de bir nasîr/yardımcı
    bakara suresi 107. ayet

allah, iman sahiplerinin velî'sidir; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. küfre sapanlara gelince, onların dostları tağuttur ki, kendilerini nurdan karanlıklara çıkarır. bunlar cehennemin dostlarıdır. orada sürekli kalacaklardır onlar
    bakara suresi 257. ayet

allah sizin düşmanlarınızı daha iyi bilir. dost olarak, allah yeter. yardımcı olarak da allah yeter
    nisa suresi 45. ayet

de ki: "göklerin ve yerin fâtır'ı olan o yaratıcıdan, o yedirip doyuran ama kendisi yedirilip beslenmeyen allah'tan başkasını mı velî edineyim?" de ki: "bana, islam'ı/allah'a teslim olmayı seçenlerin ilki olmam emredildi." ve sakın şirke sapanlardan olma!
    en'am suresi 14. ayet

dinlerini oyun ve eğlence haline getirmiş, dünya hayatı kendilerini aldatmış olanları bırak da o kur'an ile şunu hatırlat: bir kişi, kendi elinin üretip kazandığına teslim edilirse onun, allah dışında ne bir dostu kalır ne de şefaatçısı. her türlü fidyeyi verse de ondan kabul edilmez. işte bunlar, kazandıklarına teslim edilmişlerdir. nankörlük ettiklerinden ötürü onlar için kaynar sudan bir içki ve korkunç bir azap vardır
    en'am suresi 70. ayet

eğer allah dileseydi onları bir tek ümmet elbette yapıverirdi. fakat o, dilediği kişiyi/dileyeni rahmetine sokar. zalimlere gelince, onlar için ne bir dost vardır ne de bir yardımcı. yoksa o'ndan başka veliler mi edindiler? allah! o'dur gerçek dost. ölüleri o diriltir. o herşeye güç yetirir.
    şura suresi 8-9. ayet

allah'ın berisinden veliler edinenlerin durumu, bir ev edinen dişi örümceğin durumuna benzer. ve evlerin en güvensizi/en zayıfı elbette ki dişi örümceğin evidir. keşke bilselerdi!
    ankebut suresi 41. ayet.

sonra onların eserleri üzere, resullerimizi art arda gönderdik. meryem'in oğlu isa'yı da onların ardınca gönderdik. ona incil'i verdik; ona uyanların gönüllerine şefkat ve merhamet koyduk. bir bid'at olarak ortaya çıkardıkları ruhbaniyeti, onlar üzerine biz yazmamıştık. allah'ın rızasını kazanmak için ortaya çıkardılar. ama ona gerektiği şekilde saygılı olmadılar. onların, iman edenlerine ödüllerini verdik. onlardan çoğu yoldan çıkmış olanlardır.
    hadid suresi 27. ayet.

ayrıyaten;
    (bkz: tasavvuf/#36791988)
    7 -4 ... ebu zer
  2. 2.
    (bkz: politeizm)
    1 ... petit beurre
  3. 3.
    Aracılıktır, küfürdür.
    4 ... malazgirt40
  4. 4.
    vesile kılmak diyor. bir çok duada peygamberler, evliya ve enbiyalar zaten vesile edilir, bu yeni bir şey değil ki.

--spoiler--
    " Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının, O’na yaklaşmaya vesile arayın ve O’nun yolunda cihad edin ki kurtuluşa eresiniz..". maide suresi 35.
    --spoiler--
    3 -6 ... gok kubbeye kadar yolu var
  5. 5.
    enayi düdükleme bilgisi.

oh ne güzel.
    1 ... gedikpasa
  6. 6.
    islam´dan çıkmak anlamına gelen bir söylemdir. allah insana şah damarından daha yakındır, evliya mevliya diye bi şarlatan yoktur. allah vardır, insan vardır, icabında camii bile yoktur, ibadethane bile yoktur- ibadethane bile bütün dünyadır.

bunlar islam ya da müslüman olmayan gerizekalılardır, allah bunlara ve bunların peşinden koşanlara akıl fikir versin, kalp gözlerini açsın.
    1 ... paganviodio
  7. 7.
    bunlar bir de cahil, ne idüğü belirsiz bir herifin elini öpüyor. din, tümden manyaklık zaten. müstehak ama aklını kullanmayanlara.
    2 -1 ... cenkiss
  8. 8.
    banane evliyadan lan ben kendime bakarım diyemeyenlere gelen laftır.
    1 ... sananeomk
  9. 9.
    iş yerinde olduğum için izleyemiyorum ama kastı evliyaya başkasının ettiği dua çabuk tutar anlamındaysa sakınca yoktur. (sen çok yaşa e mi der gibi duadan bahsediyorum). ama kastı bir şey istemek için şeyhten talep etmek anlamında söylediyse şirktir. izleyemediğim için bilmiyorum günahlarını almayayım şimdi.
    ... teist
  10. 10.
    islam, Tanrı ile kul arasına aracı sokulmus bir paganik inancın üzerine geldi. Yahudilik ve özellikle Hıristiyanlık, Tanrı ile kul arasına başka nesneler girdiği için bozuldu.

Hâl böyle iken, tanrı ve kulu arasına aracı sokmayan islam dinine inanıp da ayette geçen "vesile"yi işinize geldiği gibi alıyorsanız, bilemiyorum kim yanılıyor...
    1 ... aquila non capit muscas